اسب بخار/ شرکت «پورشه» برای پرکردن فضای خالی میان کررا S و توربو S، از نسخه توربو استاندارد رونمایی کرده است.
۹۱۱ توربو نسل ۹۹۲ به عنوان جدیدترین محصول پورشه رونمایی شده است. این مدل در دو نوع کوپه و کابریولت به بازار عرضه می شود.

مشخصات فنی
پورشه ۹۱۱ توربو ۲۰۲۱ از پیشرانه ۳٫۸ لیتری ۶ سیلندر تخت توربوشارژ با ۵۷۲ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر بهره می برد. سرعت گیری صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت در مدل کوپه به ۲٫۷ ثانیه و در نسخه کابریولت به ۲٫۸ ثانیه می رسد. بیشینه سرعت نیز در هر دو مدل در عدد ۳۱۹ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.
 
به منظور مقایسه، پورشه ۹۱۱ توربو S دارای ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور است. سرعت گیری صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت در نسخه های کوپه و کابریولت نیز به ترتیب به ۲٫۶ و ۲٫۷ ثانیه می رسد. بیشینه سرعت هم به عدد ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. به غیر از پیشرانه ضعیف تر، سایر قطعات سیستم انتقال قدرت میان مدل های توربو و توربو S مشترک هستند.
 
جعبه دنده از نوع ۸ سرعته دوکلاچه خودکار است و انتقال قدرت به تمامی چرخ ها انجام می شود. به منظور هندلینگ و کنترل بهتر، چرخ های عقب از سیستم فرمان پذیری بهره می برند. یک تفاوت دیگر میان مدل های توربو و توربو S، بهره گیری از دیسک های ترمز آهنی است. برخلاف مدل توربو، در نسخه توربو S به صورت استاندارد از دیسک های ترمز سرامیکی استفاده شده است. دیسک های ترمز توربو در قسمت جلو ابعاد ۱۶٫۰۶ اینچ و در عقب ۱۴٫۹۶ اینچ ابعاد دارند.
 
درون کابین خودرو شاهد قرارگیری نمایشگر ۱۰٫۹ اینچی و صندلی های اسپرت برقی تنظیم شونده در ۱۴ حالت هستیم. به منظور شخصی سازی بیش تر در مدل توربو، امکان سفارش بسته سبک وزن نیز وجود دارد. این بسته با حذف صندلی های عقب و ادوات عایق صدا، ۳۰ کیلوگرم از وزن خودرو را کاهش می دهد.

بسته اسپرت نیز با تغییرات ظاهری متفاوت در بدنه و تریم داخلی منحصر به فرد قابل سفارش است. سیستم شاسی دینامیک، سیستم تعلیق با ارتفاع کم تر و سیستم اگزوز اسپرت نیز موجود هستند. در بحث سیستم های کمک راننده و ایمنی نیز آپشن هایی همچون InnoDrive با کروز کنترل فعال، راهنمای ماندن در خط، دید جانبی و راهنمای دید در شب نیز قابل سفارش هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar