عصر ایران/ در نمای جانبی نیز تا انتهای برش درب عقب شرایط یکسانی بین دو مدل وجود دارد اما بعد از آن در نمونه سدان شرایط طراحی فست بک یا کوپه و در نمونه واگن امتداد شیب سقف را شاهد هستیم. 
برند خودرویی بائوجون محصول همکاری 3 کمپانی جنرال موتورز، سایک موتور و وولینگ اتومبیل است. این برند در سال 2010 و با همکاری نزدیک جنرال موتورز کار خود را آغاز کرد. دفتر مرکزی بائوجون در لیوژو قرار دارد.

بائوجون در 8 اگوست از دو مدل جدید RC-5 و RC-5W بطور رسمی رونمایی کرد. RC-5W که دبلیو در نامگذاری آن به واگن اشاره دارد در 13 تریم و با برچسب قیمت 8500 تا 17500 دلار عرضه خواهد شد. RC-5 نیز که به عنوان نسخه سدان معرفی شده! از 8500 تا 16200 دلار قیمت می خورد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید این محصولات بیشتر شبیه به کراس بلند هستند تا سدان و واگن! اما به هر ترتیب خودروساز نظر دیگری داشته است.
هر دو خودرو در بخش دماغه ظاهر یکسانی دارند که شامل چراغ اصلی باریک و خطی به همراه بامپر(سپر) عضلانی با فضای بزرگی برای قرار گیری مه شکن ها می شود.

در نمای جانبی نیز تا انتهای برش درب عقب شرایط یکسانی بین دو مدل وجود دارد اما بعد از آن در نمونه سدان شرایط طراحی فست بک و در نمونه واگن امتداد شیب سقف را شاهد هستیم.

از منظر ابعاد مدل سدان برابر با 4650 میلیمتر در طول، 1806 میلیمتر در عرض و 1458 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2700 میلیمتر است.

در نمونه واگن ابعاد در طول برابر با 4685 میلیمتر، در عرض 1806 میلیمتر و در ارتفاع 1465 میلیمتر است. فاصله بین محورها در این مدل نیز 2700 میلیمتر محاسبه شده است.

بنابراین نمونه واگن 35 میلیمتر در طول و 7 میلیمتر در ارتفاع توسعه بیشتری داشته است.
چراغ های اصلی عقب در هماهنگی با نمونه جلو، ساده، باریک و متصل هستند.

نکته جالب در طراحی داخل کابین به هماهنگی کنسول اصلی با طراحی دماغه و همچنین انتهای خودرو مربوط می شود. اینجا خبری از منحنی های پر زرق و برق نیست. همه چیز خطی اما زیبا طراحی شده است.

یک نمایشگر دیجیتال 7 اینچی جایگزین نشانگر سنتی آمپر و یک نمایشگر لمسی 10.25 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی کنار آن قرار گرفته است. صندلی راننده با تنظیم 6 جهته الکترونیکی و صندلی سرنشین جلو با تنظیم 4 جهته دستی از دیگر ویژگی های کابین است.
سیستم تهویه بائوجون نیز از فناوری تصفیه هوا PM2.5 filtration استفاده می کند.         
در بخش پیشرانه نمونه 1.5 لیتری تنفس طبیعی و همچنین نمونه توربوی همین مدل قابل سفارش است. میزان خروجی مورد اول 99 اسب بخار و گشتاور 143 نیوتن متر است. میزان خروجی مدل توربو نیز 147 اسب بخار با گشتاور 250 نیوتن متر اعلام شده است.

در بخش جعبه دنده نیز نمونه 6 سرعته دستی و 8 سرعته سی وی تی قابل سفارش است.
اعداد مربوط به پیشرانه تنفس طبیعی برای خودرویی با این ابعاد حقیقتا ناامید کننده به نظر می رسد!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar