اسب بخار/ پس از معرفی مدل کراس اوور الکتریکی “ID.4” در چین، اکنون عکس های جدیدی از «فولکس واگن تیگوان X» مخصوص بازار این کشور منتشر شده است.

چندی پیش، شرکت «فولکس واگن» از مدل فیس لیفت کراس اوور محبوب تیگوان رونمایی کرد. خودرویی که در سال گذشته توانست رکورد پرفروش ترین محصول گروه فولکس واگن را از آنِ خود کند. این شرکت آلمانی که در بازار چین فعالیت گسترده ای دارد و با خودروسازهای مختلف چینی، از جمله «سایک» همکاری دارد، در آینده ای نزدیک از مدل تیگوان X در بازار این کشور رونمایی می کند.

اکنون، پیش از معرفی رسمی، عکس های جدید از مدل مذکور منتشر شده است. از نظر طراحی بدنه، چهره تیگوان X کوپه به مدل فیس لیفت استاندارد ۲۰۲۱ این خودرو شباهت دارد. با این وجود، در قسمت عقب طراحیِ کاملاً متفاوتی را شاهد هستیم که از چراغ ها و صندوق جدید تشکیل شده است. سقف خودرو نیز به صورت شیب دار طراحی شده تا قوس جذابی از ستون A تا صندوق عقب ایجاد شود.

از نظر ابعاد بدنه، فولکس واگن تیگوان X دارای ۴۷۶۴ میلی متر طول، ۱۸۵۹ میلی متر عرض و ۱۶۲۸ میلی متر ارتفاع است. فاصله طولی بین محورها نیز به ۲۷۹۱ میلی متر می رسد. بدین ترتیب، تیگوان X ابعادی مشابه تیگوان «آل اسپیس» دارد، با این تفاوت که ارتفاع آن ۵۶ میلی متر کم تر است. فولکس واگن کراس اوورِ جدید خود را با همکاری گروه خودروسازی سایک در چین تولید خواهد کرد.

بنابر اطلاعات منتشرشده از سوی رسانه های چینی، تیگوان X از پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر با ۱۸۴ اسب بخار قدرت بهره می برد. نسخه ای دیگر از این پیشرانه با ۲۱۷ اسب بخار قدرت نیز قابل سفارش خواهد بود. هنوز مشخص نیست که آیا محصول جدید فولکس واگن در خارج از بازار چین عرضه می شود یا خیر، اما با توجه به سابقه شرکت، بعید نیست که تیگوان X نیز به جمع محصولات انحصاری بازار چین اضافه شود. قیمت و تاریخ عرضه دقیق این خودرو به زودی منتشر خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar