عصر ایران/ این خودرو که در وضعیت بسیار مناسبی نگهداری شده است تا به امروز میهمان بسیاری از نمایشگاه های خودروی کلاسیک نیز بوده است. 
شرکت پارس خودرو این روزها در پی تاسیس یک موزه داخلی از خودروهایی است که از ابتدا تا کنون  در این شرکت تولید شده است و در همین راستا  نیز برخی از تولیدات قدیمی محصولات خود را گرداوری کرده است.

در حاشیه تست خودروی کوئیک پلاس که در شرکت پارس خودرو تولید می شود خبرنگاران از موزه در دست تاسیس این شرکت نیز بازدیدی داشتند.

شرکت پارس خودرو را در سال ١٣٣٥ تاسیس شد و در طى دو دهه پیش از انقلاب اسلامى، تولید و مونتاژ خودروهایی از محصولات AMC و جنرال موتورز را انجام می داد.

جیپ ویلیز، شهباز، آریا-شاهین، وانت سیمرغ، آهو بیابان، شورولت ایران(رویال)، شورولت نوا، وانت شورولت، بیوک اسکاى‌لارک و کادیلاک ایران(سویل) مجموعه از خودروهاى آمریکایى دهه ٦٠ و ٧٠ میلادى بودند که در شرکت جیپ (جنرال موتورز ایران) و یا پارس خودروی فعلی تولید می‌شدند.

پس از انقلاب هم این شرکت به فعالیت خود ادامه داد و خودروهاى مختلفى را روانه بازار کرد که از جمله آن می توان به نیسان پاترول، سپند، سپند1 و 2 و PK، پیکاپ، ماکسیما، مورانو، قشقایی، تیانا، تندر90، مگان، ساندرو، پیک آپ ریچ، سرانزا، ون H2L و برلیانس اشاره کرد.

اما در موزه این شرکت که در حال تکمیل است هم اکنون برخی از تولیدات سالیان دور پارس خودرو  تا آخرین پراید تولید شده در این مجموعه در معرض نمایش قرار گرفته است.
یکی از خودروهای خاص در این مجموعه را می توان  خودروی  جعفر اخوان  موسس پارس خودرو که یک دستگاه رامبلر آمریکایی است نامید.

این خودرو که در وضعیت بسیار مناسبی نگهداری شده است تا به امروز میهمان بسیاری از نمایشگاه های خودروی کلاسیک نیز بوده است. البته هنوز برخى از محصولات دیگر از جمله کادیلاک، جیپ جنگی، مگان و یا پاترول که روزگاری در این مجموعه تولید می شدند هنوز به این موزه اضافه نشده است که گویا مسئولان پارس خودرو به دنبال اضافه کردن این خودروها و تکمیل موزه هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar