عصر ايران/ اين خودرو که در وضعيت بسيار مناسبي نگهداري شده است تا به امروز ميهمان بسياري از نمايشگاه هاي خودروي کلاسيک نيز بوده است. 
شرکت پارس خودرو اين روزها در پي تاسيس يک موزه داخلي از خودروهايي است که از ابتدا تا کنون  در اين شرکت توليد شده است و در همين راستا  نيز برخي از توليدات قديمي محصولات خود را گرداوري کرده است.

در حاشيه تست خودروي کوئيک پلاس که در شرکت پارس خودرو توليد مي شود خبرنگاران از موزه در دست تاسيس اين شرکت نيز بازديدي داشتند.

شرکت پارس خودرو را در سال ١٣٣٥ تاسيس شد و در طى دو دهه پيش از انقلاب اسلامى، توليد و مونتاژ خودروهايي از محصولات AMC و جنرال موتورز را انجام مي داد.

جيپ ويليز، شهباز، آريا-شاهين، وانت سيمرغ، آهو بيابان، شورولت ايران(رويال)، شورولت نوا، وانت شورولت، بيوک اسکاى‌لارک و کاديلاک ايران(سويل) مجموعه از خودروهاى آمريکايى دهه ٦٠ و ٧٠ ميلادى بودند که در شرکت جيپ (جنرال موتورز ايران) و يا پارس خودروي فعلي توليد مي‌شدند.

پس از انقلاب هم اين شرکت به فعاليت خود ادامه داد و خودروهاى مختلفى را روانه بازار کرد که از جمله آن مي توان به نيسان پاترول، سپند، سپند1 و 2 و PK، پيکاپ، ماکسيما، مورانو، قشقايي، تيانا، تندر90، مگان، ساندرو، پيک آپ ريچ، سرانزا، ون H2L و برليانس اشاره کرد.

اما در موزه اين شرکت که در حال تکميل است هم اکنون برخي از توليدات ساليان دور پارس خودرو  تا آخرين پرايد توليد شده در اين مجموعه در معرض نمايش قرار گرفته است.
يکي از خودروهاي خاص در اين مجموعه را مي توان  خودروي  جعفر اخوان  موسس پارس خودرو که يک دستگاه رامبلر آمريکايي است ناميد.

اين خودرو که در وضعيت بسيار مناسبي نگهداري شده است تا به امروز ميهمان بسياري از نمايشگاه هاي خودروي کلاسيک نيز بوده است. البته هنوز برخى از محصولات ديگر از جمله کاديلاک، جيپ جنگي، مگان و يا پاترول که روزگاري در اين مجموعه توليد مي شدند هنوز به اين موزه اضافه نشده است که گويا مسئولان پارس خودرو به دنبال اضافه کردن اين خودروها و تکميل موزه هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar