اسب بخار/ پس از قطعي شدن عرضه «جک T8» و «آميکو آسنا توربو اتوماتيک» به عنوان پيکاپ هاي آفرودي جديد بازار ايران، مي بينيم که خودرويي ديگر هم در صف توليد اين کلاس فني قرار گرفته و قرار است تا در سال جاري پا به جاده هاي کشور بگذارد.

منابع آگاه مي گويند که در راستاي همکاري کمپاني «فودي» و شرکت «زامياد» قرار است تا يک پيکاپ دو کابين و دو ديفرانسيل هم وارد خط توليد اين خودروساز شود و گويا فودي F22 براي اين پروژه انتخاب شده است. بررسي هاي مختلف خبرنگار اسب بخار نشان مي دهد که مراحل تحقيقات بازار و تست هاي اوليه اين پيکاپ چيني آغاز شده و احتمال آن زياد است تا با موفقيت آميز بودن مراحل مختلف، فودي اِف ۲۲ به بازار بيايد. پيش از اين قرار بود تا فودي لندفورت به عنوان يک شاسي بلند آفرودي به جمع محصولات زامياد بپيوندد که گويا فعلا اين پروژه متوقف شده و بحث عرضه پيکاپ آفرودي در اولويت قرار گرفته است.


فودي F22 يک پيکاپ چيني به حساب مي آيد که در نسخه تک ديفرانسيل عقب و دو ديفرانسيل به بازارهاي هدف عرضه مي شود. مشتريان اين خودروي کار و تجاري مي توانند تا F22 را با پيشرانه هاي مختلف بنزيني و ديزلي خريداري کنند. آن طور که گفته مي شود، فودي اف ۲۲ قرار است تا با پيشرانه ۲٫۴ ليتري ۴G69 به بازار بيايد و ۱۳۶ اسب بخار را با گشتاور ۲۰۰ نيوتن متر داشته باشد. پيشرانه ۴G69 يکي از معروف ترين پيشرانه هاي ميتسوبيشي است که از چند سال قبل امتياز توليد آن به کمپاني هاي مختلف چيني داده شده است. در حال حاضر پيکاپ هاي مختلفي از جمله آميکو آسنا، فوتون تونلند بنزيني، کاپرا ۲ و… با نسخه هاي مختلف ۴G69 توليد مي شوند و بديهي است که زامياد هم يک پيشرانه اي با سابقه عملکرد بالا را براي اولين پيکاپ آفرودي خود انتخاب کرده است.

کمپاني فودي در سال هاي گذشته همکاري هاي مختلفي را براي طراحي سازه خودرو با خودروسازاني چون ايسوزو، دانگ فنگ و… داشته است و در F22 هم از تجربه هاي گذشته خود استفاده کرده است. اين خودرو قرار است تا با تريم داخلي چرم مصنوعي، نمايشگر لمسي، دوربين عقب، شيشه ها و آينه هاي برقي، رينگ آلومينيومي، تهويه الکتريکي، تنظيم وضعيت ديفرانسيل الکتريکي و… به بازار ايران عرضه شود.

به گفته منابع خبري بزودي فروش وانت «پادرا پلاس» توسط زامياد آغاز مي شود و نتيجه همکاري مشترک فودي و اين خودروساز ايراني پا به جاده هاي کشور مي گذارد. پادرا پلاس در بحث طراحي و تغيير برخي ساختارها مشابه به پيکاپ F16 فودي است و الگوي مهندسي اين خودروي چيني با وانت زامياد نيز ترکيب شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar