تسنيم/ سهام شرکت خودروسازي «نيو»، يکي از بزرگترين توليد کنندگان خودروهاي برقي در چين، که بسياري آن را تسلاي چين مي نامند، ۵۲۰ درصد در سال جاري ميلادي تا امروز افزايش يافته است.
خودروسازي «نيو»، يکي از بزرگترين توليد کنندگان خودروهاي برقي در چين، طرح هاي بزرگي براي گسترش در اروپا و فراتر از آن دارد. سهام شرکت نيو که بسياري آن را تسلاي چين مي نامند، 520 درصد در سال جاري ميلادي تا امروز افزايش يافته است.

 ويليام لي، موسس و رئيس شرکت نيو مي‌گويد:« ما اميدواريم در نيمه دوم سال آينده ميلادي تلاش هاي اوليه براي ساخت خودروي برقي در برخي کشورهايي را که پذيراي اين نوع خودرو هستند آغاز کنيم. ما اميدواريم با اروپا شروع کنيم».لي  از کشورهاي مشخصي نام نبرد ولي گفت مقدمات ورود نيو به بازار هاي بزرگ دنيا در 2023 و 2024 در حال آماده سازي است.

اين شرکت چيني دو سال پيش وارد بازار بورس نيويورک شد. از زمان عرضه سهام اين شرکت، بسياري از مديران اجرايي از جمله يکي از موسسان و رهبران نيو در انگليس و آمريکا استعفا داده‌اند و تعديل نيرو هاي بسياري صورت گرفته است. با افزايش مشکلات مالي شرکت نيو، سهام اين شرکت بيش از 80 درصد نسبت به اوج آن در سال گذشته ميلادي کاهش يافت.

 همه گيري ويروس کرونا به بازار خودروي چين که از قبل هم با کاهش فروش مواجه بود آسيب رساند. طبق گزارش وزارت صنعت و فناوري اطلاعات چين، فروش خودرو در 7 ماه اول سال جاري ميلادي 12.7 نسبت به سال گذشته کاهش يافته است و در اين بين، فروش خودروهاي داراي انرژي هاي جديد 32.8 درصد پايين آمده است. اين خودروها که شامل خودروهاي برقي و هيبريدي مي شوند، در ماه جولاي با 19.3 درصد، اولين افزايش فروش خود را در سال جاري ثبت کردند.

 شرکت نيو 7 ميليارد يوان (يک ميليارد دلا)ر از سرمايه گذاران خود به دست آورده است. اين شرکت اعلام کرد تحويل خودروهاي آن در ماه ژوئن رکورد زده و به 3740 خودرو رسيده است. شرکت نيو در کل سه ماهه دوم سال جاري ميلادي 10 هزار خودرو فروخت.

 چين که بزرگترين بازار خودروي جهان است، قصد دارد تبديل به بزرگترين توليد کننده خودروهاي داراي انرژي جديد در دنيا شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar