خودرو بانک/ در جديدترين بررسي افراد متمول در جهان، ايلان ماسک رتبه چهارم را در ليست ثروتمندترين افراد زمين به خود اختصاص داد. از نظر ميزان درآمد نيز ايلان ماسک در رتبه دوم قرار دارد و به نظر مي‌رسد بزودي به پله‌هاي بالاتر صعود کند.

نخستين بار ايلان ماسک با فروش استارتاپ خود به نام Zip2 به شرکت کامپک به قيمت 307 ميليون دلار در صدر خبرها قرار گرفت. 22 ميليون دلار از اين مبلغ به طور اختصاصي در اختيار ماسک قرار گرفت تا اين کارآفرين اهل آفريقاي جنوبي به کلوپ ميليونرها بپيوندد.

اکنون ايلان ماسک با مالکيت شرکت‌هاي همچون پي پال، اسپيس ايکس و تسلا موتورز به يکي از ميلياردرهاي مشهور جهان تبديل شده است. البته روش‌هاي ايلان ماسک و گفته‌هاي وي همواره آماج انتقادات مختلف بوده است، با اين وجود به نظر نمي‌رسد اين انتقادات بر روند ثروتمند شدن او تاثير گذاشته باشند.

در حال حاضر ايلان ماسک با 20.8 درصد مالکيت سهام تسلا موتورز، مهم‌ترين سهامدار اين شرکت است و 38.7 ميليون سهم تسلا را در اختيار دارد. هر سهم تسلا نيز حدود 1835.64 دلار قيمت دارد. ميزان دارايي ايلان ماسک در حال حاضر تقريبا 84 ميليارد دلار برآورد مي‌شود.

مارک زاکربرگ در حال حاضر سومين فرد ثروتمند جهان است و پس از وي ايلان ماسک با 15 ميليون دلار اختلاف در جايگاه دوم قرار گرفته است. رشد فوق العاده خودروسازي تسلا در سال 2020 کمک شاياني به افزايش درآمد ايلان ماسک کرده است. جف بزوس مديرعامل آمازون در حال حاضر ثروتمندترين فرد جهان است که دارايي او به حدود 188 ميليارد دلار بالغ مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar