خودرو بانک/ در جدیدترین بررسی افراد متمول در جهان، ایلان ماسک رتبه چهارم را در لیست ثروتمندترین افراد زمین به خود اختصاص داد. از نظر میزان درآمد نیز ایلان ماسک در رتبه دوم قرار دارد و به نظر می‌رسد بزودی به پله‌های بالاتر صعود کند.

نخستین بار ایلان ماسک با فروش استارتاپ خود به نام Zip2 به شرکت کامپک به قیمت 307 میلیون دلار در صدر خبرها قرار گرفت. 22 میلیون دلار از این مبلغ به طور اختصاصی در اختیار ماسک قرار گرفت تا این کارآفرین اهل آفریقای جنوبی به کلوپ میلیونرها بپیوندد.

اکنون ایلان ماسک با مالکیت شرکت‌های همچون پی پال، اسپیس ایکس و تسلا موتورز به یکی از میلیاردرهای مشهور جهان تبدیل شده است. البته روش‌های ایلان ماسک و گفته‌های وی همواره آماج انتقادات مختلف بوده است، با این وجود به نظر نمی‌رسد این انتقادات بر روند ثروتمند شدن او تاثیر گذاشته باشند.

در حال حاضر ایلان ماسک با 20.8 درصد مالکیت سهام تسلا موتورز، مهم‌ترین سهامدار این شرکت است و 38.7 میلیون سهم تسلا را در اختیار دارد. هر سهم تسلا نیز حدود 1835.64 دلار قیمت دارد. میزان دارایی ایلان ماسک در حال حاضر تقریبا 84 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

مارک زاکربرگ در حال حاضر سومین فرد ثروتمند جهان است و پس از وی ایلان ماسک با 15 میلیون دلار اختلاف در جایگاه دوم قرار گرفته است. رشد فوق العاده خودروسازی تسلا در سال 2020 کمک شایانی به افزایش درآمد ایلان ماسک کرده است. جف بزوس مدیرعامل آمازون در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است که دارایی او به حدود 188 میلیارد دلار بالغ می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar