عصر ايران/ طراحي جزئيات نماي عقب نيز در سطح بسيار بالايي قرار دارد به شکلي که براي لحظاتي درگير الگوها و زواياي ارائه شده در اين بخش خواهيد شد. تي ال اکس در اين قسمت قطعا يک اسپرت تمام عيار ديده مي شود. 
همانطور که قبلا نيز اشاره کرديم؛ نام اکورا در صنعت خودروي ژاپن اهميت و جايگاه ويژه اي دارد زيرا برندي است که قواعد و فرهنگ چشم بادامي ها در توليد خودرو را با تحولات عميقي مواجه ساخت! تا پيش از معرفي آکورا، اولويت اصلي ژاپني ها در توليد خودرو ارائه محصولاتي کيفي با حداقل هزينه بود يعني خودروهايي ارزان که دوام بالايي داشته باشند. طبيعتا اين رويکرد بطور اتوماتيک موجب حذف بخشي از فاکتورها بويژه در زمينه طراحي مي شد اما با ورود آکورا به عنوان برند لوکس کمپاني هوندا عملا شرايط جديدي شکل گرفت تا مفهوم خودروي لوکس با شاخص قيمت رقابتي به زبان نيهونگو نيز ترجمه شود. 

اکورا فعاليت خود را در سال 1986 آغاز کرد و از همان ابتدا محصولات خود را در آمريکا، کانادا و هنگ کنگ عرضه کرد. در سال 2004 دامنه فعاليت برند افزايش يافت و محصولاتش به مکزيک صادر شد بدنبال آن در سال  2006 وارد بازار چين و در سال 2008 به روسيه نيز راه يافت.

بدنبال اکورا شرکت هايي مانند لکسس براي تويوتا و اينفينيتي براي نيسان نيز وارد ميدان شدند تا ژاپني ها در بخش خودروهاي لوکس نام خود را هر چه بيشتر جهاني کنند.

اين کمپاني به تازگي از نسل دوم سدان TLX خود رونمايي کرده اند. هرچند تغييرات خيلي عميقي با مدل موجود در بازازر مشاهده نمي شود اما طراحي برتر اکورا در اين نمونه نيز کاملا جلب نظر مي کند.

خشن و زيبا
اين محصول در قسمت دماغه از ترکيب بسيار موفق چراغ هاي اصلي با الگوي اختصاصي، گريل(جلوپنجره) 5 ضلعي با بافت تابشي و يک بامپر(سپر) کاملا اسپرت بهره مي برد. در نزديک ترين نقطه بامپر به زمين يک ليپ(لبه) به سبک اسپرت هاي چند صد اسب بخاري نيز کار شده است.

طراحي جزئيات نماي عقب نيز در سطح بسيار بالايي قرار دارد به شکلي که براي لحظاتي درگير الگوها و زواياي ارائه شده در اين بخش خواهيد شد. تي ال اکس در اين قسمت قطعا يک اسپرت تمام عيار ديده مي شود.

تصاوير مورد استفاده در اين مطلب بصورت ترکيبي مربوط به تريم تايپ اس و ادونس اين محصول مي شود.

کاملا رقابتي
قيمت پايه اين خودرو با مدل 2021 از 37500 دلار آغاز مي شود که از اين منظر نيز يک محصول کاملا رقابتي و سرسخت خواهد بود.

پرقدرت و آتشين
براساس اطلاعات ارائه شده؛ تپنده 2 ليتري توربوشارژ جديد جايگزين نمونه 2.4 ليتري قبلي مي شود. اين پيشرانه 272 اسب بخار خروجي دارد که در مقايسه با 206 اسب قبلي يک ارتقا چشمگير را به نمايش مي گذارد.

اضافه شدن آپشن تمام چرخ محرک، قيمت پايه را به 39500 دلار افزايش مي دهد. پيشنهاد يک بسته آپشن فناورانه ديگر مي تواند قيمت را به 48300 دلار برساند.

اما اکورا يک پيشنهاد بسيار ويژه را نيز روي اين شاسي مطرح مي کند؛ تي ال اکس تايپ اس وي6 که از موتور توربوشارژ 6 سيلندر 3 ليتري استفاده خواهد کرد. اين پيشرانه جايگزين نمونه 3.5 ليتري فعلي خواهد شد و ميزان خروجي آن به 355 اسب بخار مي رسد.

اين نمونه با رينگ هاي 20 اينچي ارائه مي شود و احتمالا قيمت پايه آن در نمونه محور جلو حدود 50 هزار دلار باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar