اسب بخار/ اين روزها يکي از مهم‌ترين فاکتورها در هنگام خريد خودرو سيستم مالتي مديا و نوع ارتباط با گوشي‌هاي مختلف آندرويد و ios است. خريداران ترجيح مي‌دهند گزينه‌هايي را انتخاب کنند که کار کردن با سيستم مالتي مدياي آنها آسان اما در عين حال پر از امکانات مختلف باشد.

در اين خصوص ميان خودروسازان نيز رقابت زيادي وجود دارد و هر يک سعي مي‌کنند با استفاده از روش‌ها و فناوري‌هاي مختلف نظر افراد را به سمت خود جلب کنند. در ادامه اين گزارش قصد داريم ۱۲ خودرويي را معرفي کنيم که در سال ۲۰۲۰ توانستند جايگاه بهترين دارندگان سيستم مالتي مديا را کسب کنند. با گسترش نيوز همراه باشيد.

۲۰۲۰ Jeep Gladiator
قيمت: ۳۳ هزار و ۵۴۵ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۵ از ۱۰
جيپ گلادياتور محصول جديد اين خودروساز امريکايي براي سال ۲۰۲ است. در حقيقت اين خودرو همان نسخه پيکاپ رنگلر است که براي پاسخگويي به يکي ديگر از نياز مشتريان ساخته شد. حتي در اين خودرو مي‌توانيد سقف و درهاي آن را نيز جدا کنيد. با توجه به ظاهر اين خودرو به نظر نمي‌رسد که بتواند امکانات خوبي را در زمينه سيستم مالتي مديا ارائه دهد اما اشتباه مي‌کنيد. جيپ گلادياتور به صورت استاندارد مجهز به سيستم uconnect است و از مانيتور لمسي ۵ اينچ، بلوتوث و ۲ پورت يواس‌بي بهره مي‌برد. در نسخه‌هاي بالاتر نيز مانيتور ۵ اينچ جاي خود را به نمونه ۷ اينچ مي‌دهد و سيستم apple carplay و android auto نيز در دسترس خواهد بود. لازم به ذکر است که يک نمونه مجهز به مانيتور ۸.۴ اينچي لمسي نيز قابل سفارش است که در کنار آن سيستم صوتي حرفه‌اي آلپاين و يک اسپيکر پرتابل ضد آب نيز قرار دارد.

۲۰۲۰ Audi A۸
قيمت: ۸۵ هزار و ۲۰۰ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۵ از ۱۰
وقتي که صحبت از خودروهاي لوکس آلماني مي‌شود آئودي هميشه حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد. سدان فوق لوکس آئودي يعني a۸ توانسته جايگاه ويژه‌اي را از لحاظ سيستم مالتي مديا کسب کند. اين خودرو مجهز به دو صفحه نمايش لمسي است که يکي از آنها مربوط به سيستم تهويه است. صفحه نمايش بالايي از نوع ۱۰.۱ اينچ و پاييني ۸.۶ اينچ است. قاعدتا مدت زماني نياز است تا شما بتوانيد کار کردن با اين ۲ صفحه نمايش را ياد بگيريد اما آنها به شدت جذاب و کاربردي هستند. از جمله ديگر موارد مي‌توان به سيستم صوتي فوق حرفه‌اي Bang & Olufsen با ۱۷ اسپيکر اشاره کرده که يک صداي کاملا واضح را براي سرنشينان به ارمغان مي‌آورد. اگر باز هم احتياج داريد تا سيستم صوتي قوي‌تري داشته باشد آئودي سيستم صوتي با ۲۳ اسپيکر را نيز مي‌تواند در خودروي شما قرار دهد. ۲ آپشن ديگر شارژر وايرلس گوشي و تبلت براي صندلي‌هاي رديف عقب نيز در دسترس است.

۲۰۲۰ Ford Expedition
قيمت: ۵۲ هزار و ۸۱۰ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۵ از ۱۰
فورد اکسپديشن را مي‌توان يکي از شاسي‌بلندهاي با ارزش و جذاب در بين نمونه‌هاي سايز بزرگ دانست. سيستم مالتي مدياي اين خودرو با نام intuitive SYNC ۳ عرضه مي‌شود. اين سيستم مجهز به مانيتور لمسي ۸ اينچ است که قابليت اتصال به گوشي‌هاي آندرويد و ios‌ را نيز دارد. هر چند که شايد کيفيت مانيتور اين خودرو بسيار جذاب نباشد اما منوي آن ساده است و دکمه‌هاي فيزيکي و بزرگ آن نيز کمک به سزايي در سادگي کار کردن با سيستم مالتي مديا مي‌کند. سيستم تشخيص صدا، چهار پورت يو‌اس‌بي و وايفاي هات اسپات نيز ديگر امکانات اکسپديشن است. يک سري امکانات ديگر مانند نويگيشن، راديوي اچ‌دي، شارژر وايرلس، دو پورت يو‌اس‌بي براي رديف سوم و سيستم صوتي حرفه‌اي Bang & Olufse با ۱۲ اسپيکر به صورت جداگانه قابل سفارش است.

۲۰۲۰ Volkswagen GTI
قيمت: ۲۸ هزار و ۵۹۵ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۵ از ۱۰
فولکس‌واگن جي‌تي‌آي تنها خودروي هاچبک و کوچک موجود در اين ليست است که توانسته مقام خوبي را در زمينه سيستم مالتي مديا کسب کند. اين خودرو در عين کوچک بودن کابين زيبا و مجهز به فناوري‌هاي جديدي دارد. نسخه پايه اين خودرو از يک مانيتور لمسي ۶.۵ اينچ، بلوتوث، پورت يو‌اس‌بي تايپ C و وايفاي هات اسپات بهره مي‌برد. اگر نسخه se که يک پله بالاتر از نمونه استاندارد قرار دارد را خريداري کنيد صاحب مانيتور لمسي ۸ اينچ، راديوي ماهواره‌اي، نويگيشن و سيستم صوتي با ۸ بلندگو خواهيد شد.

۲۰۲۰ Buick Enclave
قيمت: ۴۰ هزار دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۶ از ۱۰
بيوئيک انکليو به عنوان يک شاسي‌بلند سايز متوسط توانست به جايگاه خوبي در زمينه سيستم مالتي مديا برسد. اين خودرو از يک مانيتور لمسي ۸ اينچ بهره مي‌برد که کار کردن با آن نيز بسيار ساده است. دکمه‌هاي فيزيکي هم در جايگاه مناسبي قرار دارند. انکليو مجهز به سيستم وايفاي هات اسپات، راديوي ماهواره‌اي، بلوتوث و ۶ پورت يو‌اس‌بي است. نسخه‌هاي بالاتر شامل ۱۰ اسپيکر از برند bose وخروجي برق ۱۲۰ولت است.

۲۰۲۱ Volkswagen Atlas
قيمت: ۳۱ هزار و ۵۴۵ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۶ از ۱۰
فولکس‌واگن يک سري تغييرات روي اطلس مدل ۲۰۲۱ خود اعمال کرد اما با اين وجود قيمت آن همچنان مشابه مدل ۲۰۲۰ است. اين خودرو در بخش طراحي خارجي شاهد بهبود ظاهر شد و سيستم چهارچرخ متحرک نيز در دسترس خواهد بود. اما در زمينه سيستم مالتي مديا شاهد تغييري خاصي در مدل ۲۰۲۱ نيستيم. با اين وجود اطلس از يک مانيتور لمسي ۶.۵ اينچ، سيستم بلوتوث، وايفاي هات اسپات. يک عدد پورت يو‌اس‌بي بهره مي‌برد که مي‌تواند نياز مشتريان را برآورده کند. اگر امکانات بيشتر مي‌خوانيد راديوي ماهواره‌اي، مانيتور ۸ اينچ. شارژر وايرلس به صورت جداگانه قابل سفارش است. در بالاترين نسخه نيز شاهد يک سيستم صوتي حرفه‌اي مجهز به ۱۲ اسپيکر هستيم.

۲۰۲۰ Audi Q۳
قيمت: ۳۴ هزار و ۷۰۰ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۶ از ۱۰
آئودي Q۳‌ به عنوان يک کراس‌اوور لوکس در اين ليست قرار گرفته است. به طور کلي محصولات آئودي عملکرد مناسبي در زمينه سيستم مالتي مديا دارند و Q۳ نيز از اين قاعده مستثنا نيست. اين خودرو از يک مانيتور لمسي ۸ اينچ بهره مي‌برد که با گوشي‌هاي آندرويد و IOS نيز هماهنگ است. در کنار اين مورد راديوي ماهواره‌اي، سيستم شارژر وايرلس، وايفاي هات اسپات و سيستم صوتي هارمن کاردن با ۱۲ اسپيکر قرار دارد.

۲۰۲۰ Dodge Challenger
قيمت: ۲۸ هزار و ۹۵ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۷ از ۱۰
به طور کلي از خودروهاي عضلاني از جمله چلنجر انتظار نمي‌رود که عملکرد خوبي در زمينه سيستم ماتي مديا داشته باشند اما اين قضيه در مورد داج چلنجر صدق نمي‌کند. اين خودرو از سيستم منحصر به فرد داج يعني Uconnect ۴ بهره مي‌برد. مانيتور لمسي ۷ اينچ، سيستم بلوتوث و ۲ پورت يو‌اس‌بي در اين خودرو قرار دارد. البته امکان ارتقا به نسخه با مانيتور ۸.۴ اينچ، مجهز به راديوي ماهواره‌اي، سيستم نويگيشن و سيستم صوتي آلپاين با ۶ الي ۸ اسپيگر وجود دارد.

۲۰۲۰ Ford F-۱۵۰
قيمت: ۲۸ هزار و ۷۴۵ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۸.۷ از ۱۰
فورد F۱۵۰ يکي از پرطرفدارترين پيکاپ‌ها به حساب مي‌آيد که اين خودروساز امريکايي توانسته يکي از بهترين سيستم‌هاي مالتي مديا را در آن قرار دهد. نسخه پايه اين خودرو با نام XL از يک سيستم مالتي‌مدياي کاملا ساده بهره مي‌برد اما نسخه‌هاي بالاتر مجهز به مانيتور لمسي ۸ اينچ، بلوتوث، يک پورت يو‌اس‌بي، وايفاي هات اسپات، راديوي ماهواره‌اي، نويگيشن و سيستم صوتي Bang & Olufsen است.

۲۰۲۰ Chevrolet Traverse
قيمت: ۲۹ هزار و ۸۰۰ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۹ از ۱۰
تراورس نيز همانند برادر خود يعني بيوئيک انکليو از کابين جادار و پر از امکانات بهره مي‌برد. قيمت پايه اين خودرو ۱۰ هزار دلار ارزان‌تر از انکليو است اما در مقابل شما صاحب سيستم مالتي مدياي GM با نام intuitive Infotainment ۳ خواهيد شد. اين سيستم مجهز به بلوتوث، وايفاي هات اسپات و ۶ پورت يو‌اس‌بي است. تراورس در نسخه پايه مجهز به مانيتور لمسي ۷ اينچي است هرچند که امکان سفارش نمونه ۸ اينچي نيز وجود دارد. از جمله ديگر آپشن‌ها مي‌توان به راديوي ماهواره‌اي، نويگيشن، شارژر وايرلس و ۱۰ اسپيکر BOSE اشاره کرد.

۲۰۲۰ Honda Odyssey
قيمت: ۳۰ هزار و ۷۹۰ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۳۰ هزار و ۷۹۰ دلار
در بين ميني‌ون‌ها هوندا اديسه جايگاه بسيار خوبي در زمينه سيستم مالتي مديا کسب کرده است. به نوعي اين خودرو يک برنده در زمينه خودروهاي مناسب براي خانواده‌ها محسوب مي‌شود. اديسه از يک کابين بسيار جادار بهره مي‌برد و نسخه پايه آن داراي يک مانيتور لمسي ۵ اينچي، سيستم بلوتوث و ۲ پورت يو‌اس‌بي است. اگر نسخه بالاتر يعني EX‌ را خريداري کنيد صاحب مانيتور لمسي ۸ اينچي خواهيد شد. علاوه بر اين امکانات ديگري نظير راديوي اچ ‌دي و ماهواره‌اي نيز در اين خودرو وجود دارد.

۲۰۲۰ Ram ۱۵۰۰
قيمت: ۳۱ هزار و ۱۴۵ دلار
امتياز طراحي داخلي: ۹.۴ از ۱
داج رم ۱۵۰۰ بهترين جايگاه را در زمينه سيستم مالتي مديا توانست کسب کند. اين خودرو از سيستم UCONNCET بهره مي‌برد و مانيتور آن در نسخه پايه از نوع ۵ اينچي است. علاوه بر اين سيستم بلوتوث و چندين پورت يو‌اس‌بي در آن قرار دارد. در نسخه‌هاي بالاتر مانيتور لمسي ۸.۴ اينچ قرار دارد حتي امکان سفارش يک صفحه نمايش ۱۲ اينچي عمودي وجود دارد. علاوه بر تمام اين موارد رم ۱۵۰۰ از يک سيستم صوتي مجهز به ۱۰ اسپيکر بهره مي‌برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar