عصر ايران/ چراغ هاي اصلي عقب به خوبي آنچه که در نماي جلوي خودرو مشاهده کرديم، انتخاب نشده اند اما در مجموع به همراه خروجي هاي کرومي اگزوز و ديفيوزر شرايط قابل قبولي را ارائه مي دهند. 
چانگان در نمايشگاه خودروي چونگ کينگ از اوشان اکس5 کراس اوور جديد خود رونمايي کرد. باتوجه به اظهارات مقامات خودروساز چيني؛ اين محصول حامل زبان طراحي جديد چانگان يا پلتفرم MPA است اما همانطور که در تصاوير مشاهده مي کنيد بويژه در قسمت دماغه عملا منظره اي خلاقانه و جديد پيش روي مخاطب قرار ندارد!

چراغ هاي اصلي باريک و خطي پيش از اين در بسياري محصولات خودرويي از جمله ديگر توليدکنندگان چيني استفاده شده است. در معرفي UNI-T نيز اشاره کرديم که اين پلتفرم کاملا به محصولات لکسس، هيونداي و حتي بليزر جديد از جنرال موتورز شباهت دارد.

اما به هر ترتيب اکس5 يک کراس اوور زيبا است که مي تواند عملکرد موفقي در بازار ارائه دهد. اين خودرو برابر با 4490 ميليمتر در طول، 1860 ميليمتر در عرض و 1580 ميليمتر در ارتفاع توسعه يافته و فاصله بين محورهاي آن نيز برابر با 2710 ميليمتر است.

گريل(جلو پنجره) بزرگ با عناصر کرومي و همچنين ورودي هاي هواي بزرگ در بامپر(سپر) ظاهري جذاب براي اکس5 ايجاد کرده است. در نماي جانبي نيز خطوط و زواياي ايجاد شده روي بدنه اثري مثبت در جلب نظر مخاطب دارد.

چراغ هاي اصلي عقب به خوبي آنچه که در نماي جلوي خودرو مشاهده کرديم، انتخاب نشده اند اما در مجموع به همراه خروجي هاي کرومي اگزوز و ديفيوزر شرايط قابل قبولي را ارائه مي دهند.

در قسمت پيشرانه از نمونه بلو وال ان ايي 1.5 ليتري توربوشارژ با 180 اسب بخار خروجي و گشتاور 300 نيوتن متر استفاده شده است. اين مجموعه احتمالا با جعبه دنده 7 سرعته اتوماتيک هماهنگ مي شود.

اطلاعات رسمي درباره کابين و ويژگي هاي آن در دسترس نيست. اما با توجه به محصولات اخير چانگان و بويژه يوني-تي مي توان انتظار حضور نمايشگر بزرگ لمسي، نمايشگر ديجيتال جايگزين نشانگر آمپر و مجموعه اي از فناوري هاي ايمني روز را داشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar