ايسنا/ خودروهاي اروپايي حضور پررنگي در جمع ۱۰ خودروي شاسي بلند امسال دارند.
خودروهاي شاسي بلند روز به روز در بين مصرف کنندگان محبوب تر مي شوند و سهم آن ها از خودروهاي خريداري شده طي يک دهه اخير در تقريبا تمامي کشورهاي جهان افزايش چشمگيري داشته است. رتبه بندي پيش رو با استفاده از معيارهاي مختفي نظير قيمت، مشخصات فني، مشخصات ظاهري و ميزان فروش جهان رتبه بندي شده اند.

۱- استون مارتين دي بي ايکس
يکي از جديدترين خودروهاي توليدشده توسط برند مشهور استون مارتين انگليس که ۲.۳ تن وزن و ۱.۶۸ متر ارتفاع دارد. اين خودرو مجهز به يک موتور چهارليتري هشت سيلندر است.  

۲- بنتلي بنتگايا
ديگر نماينده انگليس در اين فهرست که يکي از گران ترين خودروهاي شاسي بند حال حاضر در جهان نيز محسوب مي شود اما در عين حال به دليل امکانات رفاهي و لوکس خود محبوبي بالايي را در بين خريداران کسب کرده است.  

۳- رنج روور اس وي اي
اين خودرو بيشتر با هدف استفاده جاده اي ساخته شده است و مي تواند در هر شرايط آب و هوايي کار کند. اين خودرو مجهز به يک موتور پنج ليتري هشت سيلندر است.  

۴- لامبورگيني اوريوس
يکي از محبوب ترين محصولات توليد شده خودروساز ايتاليايي لامبورگيني که در ۳.۶ ثانيه به سرعت ۱۰۰ کيلومتر بر ساعت مي رسد.  

۵- لندروور بولداگ
اين خودرو نيز مجهز به يک موتور پنج ليتري هشت سيلندر است و بيشتر به خاطر توانايي هايش در عبور از موانع مورد علاقه طرفداران آفرود است.  

۶- مرسدس اي ام جي جي ۶۳
کلاس جي مرسدس يکي از گران ترين کلاس هاي اين خودروساز آلماني است آما به لطف امکانات و ظاهر چذاب خود فروش خوبيدر سطح جهان داشته است.

۷- رولزرويس کولينان
هر چند رولزرويس به ندرت خودروهاي شاسي بلند توليد مي کند اما اين مدل با ۱۲ سيلندر و موتور ۶.۸ ليتري خود يکي از نيرومندترين خودروهاي جاده اي حال حاضر جهان است.  

۸- بي ام و ايکس ۷ ام ۵۰ آي
بزرگ ترين خودروي شاسي بلند حال حاضر بي ام و که مي تواند براي شش سرنشين فضاي مناسبي را فراهم کند.  

۹ مرسدس اي ام جي جي ال اس
اين خودرو يک موتور چهار ليتري هشت سيلندر دارد و مي تواند ظرف ۴.۲ ثانيه به سرعت ۱۰۰ کيلومتر بر ساعت برسد.  

۱۰- لندرور ديفندر
اين خودرو ۱۶۰ هزار پوند قيمت دارد و از يک موتور ۶.۲ ليتري هشت سيلندر بهره مي برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar