باشگاه خبرنگاران/ داريوش باقرجوان مديرکل حمل و نقل سازمان راهداري گفت: اخباري مبني بر اينکه، راهداري حواله براي تايرهاي خودروهاي سنگين صادر نمي‌کند و رانندگان خودروهاي سنگين، مجبور به خريد تاير از بازار سياه هستند، شنيده مي‌شود؛ اين در حالي است که فروشندگان تاير خودروهاي سنگين، مدعي شده‌اند که تايرهاي آن‌ها در انبار هايشان باقي مانده و به دليل اينکه راهداري حواله صادر نمي‌کند، اجازه فروش تايرهاي خود را ندارند.

وي تصريح کرد: در اين راستا بايد گفت که راهداري هيچ انباري براي نگهداري تاير در کشور ندارد و تايرهايي که از طرف راهداري براي عرضه حواله دريافت مي‌کنند هم، کاملا در اختيار مالکان و فروشندگان عمده و خرده تاير خودروهاي سنگين هستند.

به گفته اين مقام مسئول، راهداري تا آنجا که تاير در سامانه توزيع تاير خودروهاي سنگين وجود داشته باشد و تا زماني که متقاضي براي تاير خودروهاي سنگين در کشور باشد، حواله صادر مي‌کند و به هيچ وجه مسئول تايرهايي که ممکن است از نظر کيفي در سطح پاييني بوده و يا در انبارها باقي مانده باشند، نيست.

مديرکل حمل و نقل سازمان راهداري تاکيد کرد: اينکه تايري در انباري باقي مانده و مدت‌ها در آن انبار قفل شده در حوزه کاري راهداري نيست و مسئوليت توزيع تاير به همکاران ما در وزارت صمت برمي گردد که البته آن‌ها نيز، همه تلاش خود را براي توزيع تاير خودروهاي سنگين به نحو احسن انجام مي‌دهند.

بر اساس اين گزارش؛ به گفته بعضي توزيع کنندگان تاير، مدت هاست که با وجود کمبودهاي بسياري که در اين حوزه در بازار وجود دارد تايرهاي خودروهاي سنگين بسياري از توزيع کنندگان به دليل عدم صدور حواله از سمت راهداري در انبارها قفل شده و در بعضي موارد بيش از يک سال است که امکان فروش آن‌ها را ندارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar