تسنيم/ فروش خانه‌هاي جديد در چهار شهر بزرگ چين در سه هفته اول ماه اوت شدت گرفته و روند افزايش ماه جولاي ادامه داشته است.
اقتصاد چين اولين اقتصاد در جهان بود که از رکود ناشي از همه‌گيري ويروس کرونا خارج شد. قدرت بخش صنعت و بازار سهام، اطمينان بهتر تجاري و فروش بالاي خانه و خودرو باعث شد سرعت رونق اقتصادي در اين کشور در ماه اوت بيشتر شود.

 فروش خانه‌هاي جديد در چهار شهر بزرگ چين در سه هفته اول ماه اوت شدت گرفته و روند افزايش ماه جولاي ادامه داشته است. فروش خودرو در ماه جاري با خروج از رکود دو ساله، رو به افزايش است.

 طبق تحقيقات ماهانه موسسه استاندارد چارترد بر روي 500 شرکت کوچکتر، شرايط کسب و کارهاي کوچک در چين در ماه اوت رو به بهبود است. ولي به نظر مي رسد اين روند بهبودي ثابت مانده است.


 شرايط خارجي هم براي چين به تدريج رو به بهبود است. متوسط واردات روزانه از کره جنوبي در 20 روز اول ماه اوت 3.7 درصد کاهش  يافته است که بهتر از کاهش دو رقمي طي سه ماهه دوم سال جاري ميلادي بوده است. اين بدان معناست که تجارت جهاني به‌تدريج رونق خود را باز مي يابد.

 صادرات کره جنوبي شاخص تجارت جهاني است چون شرکت هاي اين کشور از نزديک با زنجيره هاي عرضه توليدات کارخانه‌اي در جهان در ارتباط هستند.

  بلومبرگ از ماه جولاي برخي از اجزاي تحقيقات اقتصادي خود را در مورد چين تغيير داده است. فروش خانه در شهرهاي بزرگ، فروش هفتگي خودرو و موجودي فولاد را در نظر گرفته و قيمت سنگ آهن، حساسيت مديران فروش و ذخاير مربوط به املاک را حذف کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar