چرخان/ دنياي جذاب موتورسيکلت‌ها، درست مانند خودروهايي که هرروزه توسط شرکت‌هاي مختلف خودروسازي در جهان به توليد مي‌رسند، داستان و جذابيت‌هاي خاص خودشان رادارند. از طراحي‌هاي عجيب و جالب‌توجه در تاريخ اين صنعت گرفته تا انجين هايي پرقدرت از طرف برندهاي پيشتاز که هر يک مي‌توانند سرعت‌هايي بسيار بالا را براي راننده جسور خود، به ارمغان بياورند.

اما دراين‌بين، شايد شما يکي از علاقه‌مندان به موتورها و خودروهاي کلاسيک باشيد که با يک يا چندين ويژگي خاص، توانسته‌اند تا ساليان سال، خود را در اين صنعت پايدار نگه‌داشته و نام خودروي کلاسيک را براي خود، حفظ کنند. اين موتورسيکلت بي ام و R100 RS مدل 1980 نيز در همين دسته، طبقه بندي مي‌شود.

 موتورسيکلتي که بانام مستعار «روح خوب» شناخته‌شده و در سري موتورسيکلت‌هاي فانتوم اين شرکت، طبقه بندي مي‌شود. در درون اين موتورسيکلت، مي‌توانيم انجين 2 سيلندر بي ام و را مشاهده کنيم که با قسمت‌هاي آلومينيومي اين وسيله نقليه دوچرخ، توانسته‌اند ترکيب مناسبي را پديد بياورند. همچنين نکته جالب‌توجه اين است که دستگيره تعويض دنده، ترمز پا و ديگر قسمت‌هاي مکانيکي به اين شکل، همگي دست‌ساز هستند.

در مورد قواي فني نيز مي‌توانيم شاهد يک انجين 971 سي‌سي باشيم که مي‌تواند قدرت بي‌نظير 72 اسب بخار را به چرخ عقب موتور، منتقل کند. وزن اين موتورسيکلت خاص بي ام و نيز 179 کيلوگرم بوده و طول آن نيز 272 سانتي‌متر است. اين موتورسيکلت کلاسيک، در موزه «هاس موتو» دالاس آمريکا به نمايش درآمده است و مالک و سازنده آن معتقد است که روزي بتواند در جشنواره «گودوود» که يک جشنواره سرعت براي وسايل نقليه محسوب مي‌شود، آن را براند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar