خودرو بانک/ شيوع ويروس کرونا در جهان مشکلات زيادي براي کسب و کارهاي کوچک و بزرگ ايجاد کرده است و تاثيرات آن را به وضوح مي توان بر روي صنعت خودروسازي هم شاهد بود، هرچند صنعت خودروسازي کشور شامل مشکلات اين ويروس نمي شود، اما بازار ساير کشورهاي جهاني بويژه آمريکا تحت تاثير قرار گرفته و باعث شده تا مدت زمان انتظار براي فروش يک خودروي صفر کيلومتر کمتر از 2 برابر افزايش پيدا کند.

وبسايت iSeeCars به عنوان يکي از بزرگ ترين سايت هاي خريد و فروش اينترنتي خودرو در ايالات متحده آمريکا، بيش از 4.4 ميليون خودروي جديد را مورد بررسي قرار داده و به اين نتيجه رسيده است که در شرايط کرونايي ايالات متحده آمريکا، به طور ميانگين 96.9 روز زمان لازم است تا يک خودروي جديد فروخته شود، اين درحاليست که پيش از اين مدت زمان انتظار براي فروش يک خودروي صفر کيلومتر در شرايط قبل از کرونا به طور ميانگين 57.8 روز بوده است.

اين مطالعه آمار فروش بيش از 4.4 ميليون خودروي مختلف از ماه مارس تا ماه ژوئن سال جاري را مورد تجزيه و تحليل قرار داده و از دل آن محصولاتي را بيرون کشيده است که براي فروش مدل هاي صفر کيلومتر خود نسبت به ساير برندهاي موجود، مدت زمان بسيار کمتري را براي فروش صرف کرده اند.

در اين ليست مي توان ديد که خودروي شورلت تريل بليزر که اخيرا در نسخه 2021 بروزرساني شده است، به طور متوسط تنها 19 روز طول مي کشد تا براي مدل هاي صفر کيلومتر آن مشتري پيدا شده و فروخته شود. بعد از اين اتومبيل هم مي توانيم دو خودروي تلورايد و سلتوس را شاهد باشيم که هر دوي آنان از محصولات کمپاني خودروسازي کيا بوده و جايگاه دوم و سوم را از آن خود کرده اند.

حال در ادامه باتوجه به جدولي که قرار گرفته، مي توانيد شاهد محصولاتي باشيد که براي مدل هاي صفر کيلومتر آن در مدت زمان بسيار کمتري مشتري پيدا شده و نسبت به ساير برندهاي موجود در بازار آمريکا در مدت زمان کمتري فروخته مي شوند که جزييات آن به شرح زير است.

خودروميانگين روزهاي انتظار
شورلت تريل بليزر19
کيا تلورايد25.7
کيا سلتوس31.3
هوندا CR-V هيبريد35.2
هيونداي پاليسيد39
مرسدس بنز GLB40.5
شورلت بولت الکتريکي41.7
تويوتا راوفور هيبريد42.5
سوبارو کراس ترک44.7
لکسوس GX 46046.1

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar