خودرو بانک/ دو کمپاني خودروسازي هيونداي و کيا در بازار ايالات متحده آمريکا، براي بيش از 640 هزار خودروي خود فراخوان بازبيني و رفع عيب صادر کردند. عمده فراخوان هيونداي و کيا مربوط به خودروهاي شاسي بلند و سداني مي شود که بر روي پلتفرمي مشترک ساخته شده و اشتراکات زيادي با يکديگر دارند.

دو شرکت خودروسازي هيونداي و کيا به خاطر مشکل نشتي روغن ترمز که ممکن است باعث آتش سوزي در محفظه موتور شود، براي محصولات خود اين فراخوان را صادر کرده اند و عموما شامل 640 هزار خودروي کيا اپتيما، کيا سورنتو و هيونداي سانتافه مي شود که در بخش فني خود با يکديگر اشتراکاتي دارند.

به طور دقيق تر، اين فراخوان براي بيش از 440 هزار دستگاه خودروي کيا اپتيما صادر شده است که در بين سال هاي 2013 تا 2015 ميلادي توليد شده و يا خودروي کيا سورنتو که در سال هاي 2014 و 2015 ميلادي توليد شده اند.

اين فراخوان براي محصولات هيونداي هم شامل 203 هزار دستگاه خودروي شاسي بلند هيونداي سانتافه مي شود که در بين سال هاي 2013 تا 2015 ميلادي توليد شده است.

در اين فراخوان آمده است که نشتي روغن ترمز ممکن است وارد سيستم هيدروليک ترمز ABS شده و احتمال اتصال برق در اين مجموعه، ممکن است باعث ايجاد آتش سوزي در خودرو شود. اين فراخوان بعد از آن صادر شد که حدود 15 مورد آتش سوزي در محصولات هيونداي و حدود 8 مورد آتش سوزي در محصولات شرکت خودروسازي کيا گزارش شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar