ايسنا/ معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بيان اينکه مجموع تعهدات شرکت‌هاي بزرگ خودروسازي کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش را نشان مي‌دهد، تعهدات معوق دو خودروساز اصلي را ۷۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته اعلام کرد.
مهدي صادقي‌نيارکي ضمن اشاره به اينکه مجموع تعهدات شرکت‌هاي بزرگ خودروسازي ايران در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کاهش هشت درصدي داشته است، گفت: همچنين تعهدات معوق شرکت‌هاي ايران خودرو و سايپا در اين مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است. مجموع تعهدات معوق اين دو شرکت در حال حاضر ۱۰۸ هزار دستگاه است؛ در  همين زمان در سال گذشته ۴۴۷ هزار دستگاه خودرو معوق وجود داشت.

معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکيد کرد: اين آمار نشان دهنده آن است که در سال جاري موضوع تحويل به موقع خودروهاي معوق، مديريت شده است. دو شرکت ايران خودرو و سايپا مکلف هستند که ۶۰ درصد توليدات روزانه خود را به تعهدات معوق اختصاص داده و ۴۰ درصد باقيمانده را تا پايان سال در قالب فروش فوق‌العاده به بازار عرضه و در اختيار مشتريان قرار دهند.

يک ميليون دستگاه خودرو تا پايان سال توليد و عرضه مي‌شود

وي افزود: تا پايان سال به طور متوسط ماهيانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو به طور منظم توسط اين دو شرکت در قالب فروش فوق‌العاده با موعد تحويل يک تا سه ماه انجام خواهد شد.

صادقي‌نيارکي تصريح کرد: با احتساب ۳۴۲ هزار دستگاه خودرويي که از ابتداي امسال تحويل متقاضيان شده است و بيش از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرويي که در قالب فروش فوق‌العاده عرضه مي‌شود و همچنين برنامه ۶۰ درصد تحويل تعهدات معوق، قطعاً برنامه توليد و عرضه يک ميليون دستگاه خودرو در سال ۹۹ محقق مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar