فارس/ سخنگوي گمرک گفت‌: از خرداد سال جاري، تعداد 1190 دستگاه خودرو از گمرکات اجرايي ترخيص شده است.
 سيد روح اله لطيفي سخنگوي گمرک گفت: در نيمه اول سال جاري گمرکات کشور اقدام به ترخيص 1190 دستگاه انواع خودرو به ارزش 22 ميليون و215 هزارو 490 دلار کرده است که از اين ميزان، نزديک به 670 خودرو متعلق به رامک خودرو بود که به دليل داشتن شاکي در گمرک متوقف بودند که با هماهنگي قضايي از گمرک خارج شد تا مقام قضايي خارج از گمرک به موضوع رسيدگي کند و مابقي خودروهاي ترخيص شده نيز خودروهاي متوقف در گمرکات کشور بودند که  تشريفات گمرکي آنها در مهلت قانوني گذشته به پايان نرسيده بود  و با مصوبه اخير هيئت وزيران فرصت اتمام تشريفات گمرکي برايشان فراهم شده بود. 

لطيفي در خصوص بازه زماني ترخيص اين خودروها گفت: اين خودروها در بازه زماني اول خرداد 99 تا26 شهريور ماه سال جاري از گمرکات کشور ترخيص شده اند.

لطيفي خاطر نشان کرد : براساس اعلام گمرک ايران،مهلت ترخيص بخشي از خودروهاي دپو شده و کالاهاي گروه چهارم در گمرکات اجرايي کشور که با توجه به کاهش عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي ناشي از شيوع کرونا و برخي مشکلات اجرايي فرآيند ثبت سفارش و ترخيص کالاها توسط هيئت وزيران تمديد شده بود - در تاريخ  ۲۶ شهريورماه سال جاري به اتمام رسيد. 

دبير شوراي اطلاع رساني گمرک اضافه کرد: ترخيص کليه کالاهاي تجاري داراي ثبت سفارش معتبر اعم از گروه ۴ و خودرو، منوط به اخذ و ارائه کد رهگيري بانک و رعايت کليه قوانين و مقررات مربوطه از جمله ارائه مجوزهاي قانوني و مقرراتي لازم است که اين امر به تمامي گمرکات کشور ابلاغ شده است.

لطيفي  افزود: بيش از دو هزار خودرو داراي پرونده قضايي هستند که به محض ارائه حکم برائت از سوي دادگاه رسيدگي کننده و  بدون محدوديت زماني مي توانند با ادامه تشريفات گمرکي و پرداخت حقوق دولتي خودروهاي خود را ترخيص کنند. 

سخنگوي گمرک در پايان گفت: حدود يک هزار و500خودرو نيز به دليل  دارا نبودن مجوزهاي لازم و پايان مهلت هاي قانوني متروکه خواهند شد و براي تشريفات قانوني در اختيار سازمان اموال تمليکي قرار مي گيرند که از اين تعداد هزار و 100خودرو فاقد ثبت سفارش هستند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar