پرشين خودرو/ اوايل تابستان سال جاري که تصاوير تست خودرو الکتريکي کيا بر پايه کانسپت Imagine منتشر شد کمتر کسي فکر مي کرد که اين خودرو تنها يکي از محصولات تمام الکتريکي اين برند در برنامه بلندپروازانه کيا باشد.
 
با گذشت چند ماه از ثبت تصاوير جاسوسي از خودرو برقي کياموتور، امروز مشخص شد که اين شرکت کره اي برنامه بلندپروازانه اي براي معرفي 7 خودرو تمام الکتريکي با آلايندگي صفر در نظر گرفته است که بايد تا سال 2027 اجرايي شود.

تصويري که منتشر شده است، نشان مي دهد که در برنامه کيا براي معرفي خودروهاي تمام الکتريکي جديد، حداقل 3 کراس اوور وجود دارد.

هو سونگ سانگ مديرعامل شرکت کيا در جريان مراسمي در کارخانه اين برند در کره جنوبي گفت: کيا از سال 2001 که اولين خودرو الکتريکي خود را توليد کرد تا کنون موفق به فروش بيش از 100 هزار دستگاه در سراسر جهان شده است.ما در نظر داريم تا با معرفي طيف متنوعي از محصولات جديد تا سال 2029، 25 درصد از فروش جهاني کيا را به خودروهاي الکتريکي اختصاص دهيم.

اولين نسل از خودروهاي برقي جديد کيا با نام تجاري CV، سال آينده معرفي مي شود.اين خودرو يک مدل جهاني خواهد بود که کيفيت و طراحي محصولات کيا را ارائه خواهد کرد.

کيا در استراتژي جديد خود در نظر دارد تا ضمن معرفي محصولات تمام الکتريکي جديد بيش از 24 هزار ايستگاه شارژ را در اروپا و 500 ايستگاه را در آمريکاي شمالي ايجاد کند همچنين اين شرکت مراکز خدمات خود در سطح جهان را به بيش از 3500 سايت تا سال 2023 افزايش خواهد داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar