نماد آخرین خبر

مدیرعامل وقت لامبورگینی، رئیس آینده فرمول یک می‌شود

منبع
زوميت
بروزرسانی
مدیرعامل وقت لامبورگینی، رئیس آینده فرمول یک می‌شود

زوميت/ طبق گزارش بي‌بي‌سي، استفانو دومنيکالي، شرکت خودروسازي لامبورگيني را ترک مي‌کند تا به‌عنوان مديرعامل جديد به فرمول ۱ بپيوندد و جايگزين چيس کري شود.گزارش‌هاي جديد نشان مي‌دهد که استفانو دومنيکالي پس از حدود چهار سال‌ونيم رهبري لامبورگيني، سمت خود را ترک کرده است و به‌زودي به‌عنوان مديرعامل جديد فرمول ۱ معرفي مي‌شود. هنوز مشخص نيست که چه کسي جانشين مديرعامل و رئيس برند خودروساز عجيب و غريب ايتاليايي را پر خواهد کرد، زيرا فرمول ۱ فعلاً انتصاب دومنيکالي را اعلام نکرده است.

بااين‌حال، گزارش شده که انتقال دومنيکالي به فرمول يک توسط «منابع ارشد» براي بي‌بي‌سي تأييد شده است. انتظار مي‌رود که دومنيکالي پيش از شروع فصل آينده از طرف ليبرتي مديا، هدايت فرمول يک را به دست بگيرد. چيس کري، رياست فرمول يک را از ژانويه ۲۰۱۷ بر عهده داشت و اينک جاي خود را به مديرعامل پيشين لامبورگيني مي‌دهد.

دومنيکالي قبل از امضاي قرارداد با آئودي در سال ۲۰۱۴ و معرفي شدن به‌عنوان مديرعاملي لامبورگيني در سال ۲۰۱۶ و جايگزيني استفان وينکلمن، تيم فرمول ۱ فراري را هدايت مي‌کرد. بنابراين اگر او واقعاً به اين ورزش بازگردد، به ساير روساي سابق فراري مانند ژان تاد، مدير سابق FIA که مدير ورزشي فراري بود و راس براون، مدير سابق طراحي فراري مي‌پيوندد.

دومنيکالي در سال ۱۹۶۵ در ايمولا متولد شد و از کودکي در پيست‌هاي مسابقه اتومبيلراني محلي و در مرکز رسانه‌ها همکاري مي‌کرد. او در سال ۱۹۹۱ از دانشگاه بولونيا فارغ‌التحصيل شد و اندکي بعد در بخش مالي به فراري پيوست. دومنيکالي از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴ به‌عنوان مدير مسابقه پيست موجلو در مسابقات اتومبيلراني حضور داشت و در سال ۱۹۹۵، به‌عنوان مدير کارمندان در بخش ورزشي منصوب شد و تا سال ۲۰۰۱ در اين پست باقي ماند. پس از مدتي او به‌عنوان مدير تدارکات و مدير ورزشي اين تيم انتخاب شد. دومنيکالي در سال ۲۰۰۷ به‌عنوان مدير تيم فرمول يک فراري منصوب شد و يک سال بعد در جايگاه مديرعامل و رئيس اين تيم قرار گرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره