نماد آخرین خبر

برنامه میتسوبیشی برای تعدیل ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به علت بحران مالی کرونا

منبع
تسنيم
بروزرسانی
برنامه میتسوبیشی برای تعدیل ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به علت بحران مالی کرونا

تسنيم/ ميتسوبيشي موتورز از اواسط ماه نوامبر به منظور کاهش هزينه هاي خود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کارمند را در بخش مديريت تعديل نيرو خواهد کرد.
دو منبع آگاه اعلام کردند که ميتسوبيشي تاييدموتورز از اواسط ماه نوامبر به منظور کاهش هزينه هاي خود 500 تا 600 کارمند را در ژاپن که عمدتاً در بخش مديريت مشغول به کار هستند، تعديل نيرو خواهد کرد.

به گفته اين منابع، شرکت ميتسوبيشي از کارکنان خود خواهد خواست تا از اواسط ماه نوامبر براي بازنشستگي داوطلبانه اقدام کنند.
پيش بيني مي شود اين شرکت خودروسازي به دليل افت شديد فروش خود در پي شيوع ويروس کرونا، خسارت 360 ميليارد يني را در سال مالي منتهي به مارس 2021 متحمل شود.

ميتسوبيشي قبلاً طرحي را براي کاهش 20 درصد هزينه هاي ثابت طي دو سال با کاهش نيروي کار و توليد و همچنين تعطيلي نمايندگي هاي غير سودآور خود در پيش گرفته است.

اين منابع همچنين اعلام کردند که شرکت ميتسوبيشي قصد دارد از کارمندان 45 ساله و بيشتر در بخش مديريت در دفتر مرکزي و سايت هاي ديگر خود در ژاپن، مانند کارخانه اوکازاکي در استان آيچي و کارخانه ميزوزيما در استان اوکاياما، بازنشستگي داوطلبانه بخواهد.

سخنگوي اين شرکت از اظهار نظر در اين باره خودداري کرد. بحران ويروس کرونا شرايط مالي اين شرکت را بسيار وخيم تر کرده است.
به عنوان بخشي از برنامه تغيير ساختار، ميتسوبيشي، عضو اصلي گروه خودروسازي نيسان-رنو، گفته است که سال آينده ساخت مدل کراس اوور پاژرو را متوقف مي کند و کارخانه توليد ژاپن را تعطيل مي کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره