نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
خودرو

ترفندهای دلالان در خرید و فروش خودرو!

منبع
صبحانه آنلاين
بروزرسانی
ترفندهای دلالان در خرید و فروش خودرو!

صبحانه آنلاين/ حتما تاکنون سابقه خريد فروش خودرو رو داشته‌ايد. پس مي‌دانيد که خريد ماشين بيش از همه چيز به اعتماد نياز دارد. آن‌هم يک اعتماد صادقانه! تصميم گرفتيم تا با يک فروشنده کهنه کار خودرو صحبت کنيم! اين فرد براي ما از برخي حقه‌ها و روش‌هاي خريد و فروش ماشين صحبت مي‌کند! البته بگذاريد تا نامش را فاش نکنيم.


حتما به پارکينگ‌هاي فروش خودرو که در تهران يا شهرستان‌ها وجود دارد سر زده‌ايد! يکي از بهترين مکان‌هاي خريد و فروش خودرو آنجاست. جايي که شما مي‌توانيد هم ماشين‌هاي زيادي را در کنار هم ببينيد و هم در صورت لزوم پشت فرمان نشسته و با آن دوري بزنيد. با ما باشيد تا چند ترفند مهم را با هم مرور کنيم.

1- ديگر شرايط مثل گذشته نيست که تنها يک کمپاني توليد کننده خودرو وجود داشته باشد و يک نوع ماشين را به بازار عرضه کند! پس حتما ابتدا تحقيق کنيد. بدانيد که چه خودروهايي توليد مي‌شود و کدام‌يک مناسب شماست. ابتدا به نياز خود فکر کنيد.

2- هيچ وقت بدون داشتن قيمت خودرو مورد نظر به سوي خريد نرويد! بزرگ‌ترين اشتباه همين است. اعتماد به فروشنده و دلال هميشه ممکن نيست! پس با اطلاعاتي کامل به سوي پارکينگ خودرو برويد.

3- 90 درصد افرادي که به سمت خودرو شما مي‌آيند، فقط نگاه کننده هستند! شيوه‌اي که خود من از آن استفاده ميکنم. من دوست دارم وقتي براي خريد خودرو مي‌روم تنها باشم. در هنگام خريد خودرو به دنبال موضوعاتي اساسي مي‌گردم، مثلا پيچ و مهره‌اي که شل شده باشد! اين پيچ به راحتي با يک آچار سفت مي‌شود، اما در خريد من تاثير زيادي دارد. شايد متوجه نشده باشيد، منظور من اين است که اگر فروشنده هستيد، پيش از اقدام براي فروش ايرادهاي ظاهري خودرو خود را رفع نماييد. گاه با هزينه‌اي 50 هزار توماني، مي‌توانيد خودرو خود را تا 500 هزار تومان بالاتر بفروشيد.

4- دلال‌ها اصولا کارشان چيست؟ خريد يک خودرو با قيمت کم و فروش آن با قيمتي بالاتر! مواظب باشيد، در مواقعي دلالان با حرف‌هاي خود شرايطي را براي شما به وجود مي‌آورند که مجبور مي‌شويد يک خودرو کار کرده را هم قيمت با خودرو نو و قيمت کارخانه بخريد! ماشين‌هاي صفر و جديد، بيشتر در اين شرايط به فروش مي‌رسند.

5- اگر مي‌خواهيد بدانيد که کدام وسيله نقليه بيشتر به درد شما مي‌خورد، حتما با يک تعميرکار صحبت کنيد. آن‌ها بهتر مي‌دانند کدام خودرو بيشتر به تعميرکاران مراجعه مي‌کنند. يک تعميرکار بهترين کسي است که مي‌تواند اين موضوع را براي شما تشخيص دهد.

6- اگر تعميرکار آشنايي داريد، حتما هنگام خريد قطعي خودرو، از وي درخواست کنيد تا با شما به محل خريد و فروش بيايد. گاه ايرادات موجود را تنها يک متخصص مي‌فهمد. هميشه نمي‌توان به ظاهر اعتماد کرد.

7- شغل اصلي من اين است که خريداران خودرو را مجاب کنم تا به جاي دريافت وام و خريد خودرو از نمايندگي، محصول مورد نظر را نقدا از خودم خريداري کنند. طبيعي است که هيچ چيز جاي پول نقد را نمي‌گيرد.

8- گاهي اوقات ما قيمتي بي‌ربط را به خودرو خود نسبت مي‌دهيم! مثلا 5 ميليون تومان خودرو را گران‌تر قيمت گذاري مي‌کنيم. خب، نتيجه چيست؟ افراد دور خودرو جمع شده و شروع به بحث مي‌کنند. همين باعث مي‌شود تا فکر کنند واقعا خبري است! پس اگر ديديد قيمت خودرو مورد نظر شما بيش از حد گران است و غير منطقي قيمت گذاري شده است، شک نکنيد! اين ترفند دلال‌هاست.


9- دقت نماييد، اگر مي‌بينيد فروشنده بيش از حد از خودرو خود تعريف مي‌کند، او يک دلال است! يک مصرف کننده معمولا به صورت تنها براي فروش خودرو مراجعه کرده و از تعريف بي‌خود خودرو پرهيز مي‌کند! اصولا اگر کمي به ظاهر افراد دقت نماييد متوجه خواهيد شد.

10- بدترين کاري که ممکن است در هنگام خريد خودرو انجام دهيد، اين است که بر روي يک قيمت که خود مي‌دانيد پايين است، اصرار بورزيد. آنگاه است که هيچ فروشنده‌اي با شما کنار نخواهد آمد! شايد گاهي اوقات با اين جمله نيز مواجه شويد: شما خودت اين قيمت مي‌فروشي؟ اگر با اين قيمت داري من مي‌خرم و…!

11- واقع بين باشيد! به طور مثال امکان ندارد بتوانيد خودرويي 60 ميليون توماني را با پرداخت ماهي 500 هزار تومان تهيه کنيد؛ بنابراين اگر به دنبال خريد قسطي خودرو هستيد، به افراد دلال اعتماد نکرده و به سراغ خود کمپاني برويد. با پرداخت مبلغ بيشتري، اطمينان بيشتري از خريد خود خواهيد داشت. گاه اين دلالان به وجود مشکلات فراوان در خودرو مورد نظر، آن را به اين روش به خريدار مي‌فروشند. پس اگر ديديد فروشنده به اقساط پايين راضي است، بدانيد خبري هست!

12- هر خودرو کار کرده‌اي، قيمت خودش را دارد. سعي نکنيد که اين چنين وسايلي را بيشتر و يا کمتر از قيمت واقعي‌اش بخريد. شايد اين مثل را شنيده باشيد که هيچ ارزاني بي دليل و هيچ گراني به حکمت نيست! اما در حوزه خودرو، مخصوصا وقتي ماشين مورد علاقه‌تان را از دستان يک دلال تهيه مي‌کنيد، شرايط متفاوت است. او مي‌تواند با صحبت‌هاي خودش نظر شما را عوض کرده و قيمت بيشتري را به شما تحميل کند!

13- اگر مي‌خواهيد خودرو خود را بفروشيد، نه به خاطر نفر بعد، به خاطر خدا هم که شده است ماشين‌تان را تميز کنيد! بسيار پيش مي‌آيد که خريدار با ديدن ظاهر کثيف و درون به هم ريخته خودرو از خريد خودرو شما منصرف مي‌شود. در سوي مقابل، سعي کنيد در هنگام خريد نيز به سمت خودروهاي تميز برويد. در اين شرايط بهتر مي‌توانيد بدنه و رنگ آن را ديده و تصادفات را تشخيص دهيد. هرچه ماشين تميزتر باشد، نشان مي‌دهد که صاحب آن نيز به ماشينش اهميت داده است.

14- پيش از بستن قرارداد، حتما با خودرو دوري زده و آن را تست نماييد. به هيچ وجه به حرف‌هاي فروشنده اعتماد صد در صد نکنيد.

15- در مواقعي دلالان خودرو از شما مي‌خواهند که پس از خريد خودرو شما، پلاک را تعويض نکرده و از شما وکالت بگيرند! به هيچ وجه زير بار چنين درخواستي نرويد. سو استفاده از پلاک شما، بدترين اتفاق ممکن است. در شرايط فروش خود ذکر نماييد که حتما بايد پلاک تعويض شده و سند به نام زده شود!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره