نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
خودرو

قیمت‌ها در بازار خودرو، حبابی و غیر واقعی است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
قیمت‌ها در بازار خودرو، حبابی و غیر واقعی است

ايرنا/ نايب رئيس اتحاديه نمايشگاه داران خودرو تهران با بيان اينکه قيمت‌ها در بازار خودرو حبابي شده و غيرواقعي است، گفت: بازار خودرو به دليل نوسان‌هاي شديد و غيرواقعي قيمتي در رکود کامل بوده و هيچ خريد و فروشي انجام نمي‌شود.

«نعمت‌الله کاشاني» افزود: اين روزها همه چيز در بازار خودرو به دلار ختم مي‌شود و نوسانات قيمتي آن تعيين‌کننده قيمت‌هاست.

وي بيان‌داشت: همان‌طور که قيمت دلار در بازار واقعي نيست و رئيس‌کل بانک مرکزي نيز به اين موضوع اشاره داشته، قيمت‌ها در بازار خودرو حبابي شده و غيرواقعي است.

کاشاني خاطرنشان‌کرد: اکنون هيچ قيمتي براي خودروها در بازار وجود ندارد، چون فروشنده و در نتيجه خريداري وجود ندارد و همه منتظرند تا شايد تعديلي در نرخ دلار ايجاد شود.
وي ادامه‌داد: در اين ميان، ارائه قيمت‌هاي غيرواقعي در سايت‌ها و کانال‌هاي تلگرامي، واتساپي و اينستاگرامي بر اين مساله دامن زده است.

نايب رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران خودرو تهران تاکيدکرد: اعلام تکميل حدود ۶۰ هزار دستگاه خودروي ناقص مانده دو خودروساز بزرگ کشور، تنها خبر اميدوارکننده روزهاي اخير بوده است که مي‌تواند به کاهش نوسانات قيمتي در اين آشفته بازار کمک کند.

وي گفت: هرچند اعلام مي‌شود خودروهاي داخلي، وابستگي زيادي به مواد و تجهيزات خارجي ندارند، اما در حقيقت، اين دلار است که به عامل اصلي تعيين‌کننده قيمت در اين بازار تبديل شده است و اميد مي‌رود نرخ آن در هفته‌هاي آينده دست‌کم به يک ثبات نسبي برسد.

کاشاني، تاثير نرخ ارز در بازار خودروهاي مونتاژي و خارجي را بدتر از خودروهاي داخلي توصيف کرد و افزود:‌ قيمت‌هاي به مراتب غيرواقعي‌تري را در بازار اين خودروها شاهد هستيم.

وي با تاکيد بر اينکه گراني‌ها به نفع هيچ کس نيست، اضافه‌کرد:‌ پيش از اين، صاحب يک خودروي پژو ۲۰۶ کارکرده با قيمت ۳۵ ميليون تومان، مي‌توانست با ۱۰ ميليون تومان اضافه خودروي خود را نو کند، اما اين روزها همان خودرو با قيمت حبابي ۱۳۵ ميليون توماني، دست‌کم به ۱۰۰ ميليون تومان اضافه براي نو شدن نياز دارد.

اين مقام صنفي اضافه‌کرد:‌ هرچند افزايش عرضه خودروسازان مي‌تواند اين بازار را به سمت تعادل پيش ببرد و برنامه‌هايي نظير فروش فوري و فروش اعتباري همراه با قرعه‌کشي خودروسازان، تقاضاهاي کاذب را در اين بازار کم کرده، اما همه اين عوامل در مقابل بي ثباتي نرخ ارز شانه خم مي‌کنند و به نظر مي رسد پيش از هر چيز بايد سياست‌گذاران به فکر ايجاد ثبات هرچند نسبي در اين بازار باشند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره