نماد آخرین خبر

ابرخودروی فراری Omologata با موتور ۱۲ سیلندری معرفی شد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
ابرخودروی فراری Omologata با موتور ۱۲ سیلندری معرفی شد

باشگاه خبرنگاران/ جديدترين خودروي توليد شده توسط شرکت فراري يک اومولگاتاي ۱۲ سيلندري با طراحي منحصر به فرد است.

شرکت ايتاليايي فراري از جديدترين خودروي توليد شده خود که يک فراري اومولگاتاي ۱۲ سيلندري است رونمايي کرد. اين اتومبيل از طرف يک مشتري به اين شرکت سفارش داده شده و طراحي آن الهام گرفته از ماشين‌هاي مسابقه‌اي GT است.

طراحي و توليد خودرو Ferrari Omologata دوسال به طول انجاميد، به جز کاسه چراغ‌ و شيشه‌ جلو تمام طراحي خودرو منحصر به فرد و طبق نظر سفارش دهنده و متفاوت از خودروي سوپر فست ۸۱۲ طراحي شده است. بخش اصلي بدنه از ادوات دست‌ساز آلمينيومي بوده که از فيبرکربن سياه ساخته شده است.

ابرخودروي ۱۲Ferrari Omologata سيلندري معرفي شد

شيوه طراحي خودرو Omologata

شرکت فراري درباره اين خودرو اعلام کرده که اين طراحي با الهام از بخش مسابقه‌اي، علمي تخيلي و معماري مدرن ساخته شده است، با اين هدف که از نسبت طرح قوي و مياني جلو استفاده کند تا يک طراحي بسيار زيبا ارائه دهد. در قسمت جلوي اين ماشين يک پنجره مشبک و مسطح بيضي وجود دارد که توسط يک نوار محافظ پيچيده شده‌ است. در عقب Omologata از يک اسپويلر بزرگ استفاده شده که، به گفته فراري، باعث کاهش قدرت و همچنين ايجاد ظاهر اسپرت در خودرو مي‌شود. چراغ‌هاي مربعي عقب و صفحه نمايش نيز حذف و چند دوربين به قسمت عقب اضافه  شده‌اند.

ابرخودروي ۱۲Ferrari Omologata سيلندري معرفي شد

خودروي Omologata در رنگ سفارشي Rosso Magma توليد شده است و ظاهري الهام گرفته از ماشين‌هاي مسابقه‌اي دارد. داخل Omologata از تعدادي از الگوي‌هاي اصلاح شده براي تشابه به اتومبيل‌هاي مسابقه‌اي فراري استفاده مي‌کند که شامل مهاربند‌هاي مسابقه‌اي چهار نقطه‌اي و چند مورد ديگر مي‌شود.

متاسفانه جزئيات بيشتري از عملکرد Omologata توسط فراري فاش نشده است. اين خودرو بر اساس مدل سوپر فست ۸۱۲ ساخته شده که از موتوري ۶.۵ ليتري ۱۲ سيلندري استفاده مي‌کند و تواني معادل ۷۸۹ اسب بخار دارد؛ گفتني است اين خودرو سرعت صفر تا صد را در ۲.۹ طي مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar