نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
خودرو

رنوهایی که در پیچ پلاک‌گذاری مانده اند

منبع
تسنيم
بروزرسانی
رنوهایی که در پیچ پلاک‌گذاری مانده اند

تسنيم/ خودروهاي رنو علي رغم تحريم و مشکلات عديده اي که چند سال اخير گريبان گير خودرو سازان بوده است حالا توليد شده اند اما به دليل کم لطفي مسئولان پلاک نمي شوند و براي خودروسازان و مشتريان چالش ساز شده اند.

با ترخيص برخي از قطعات مانده رنو در گمرکات که به دليل پرداخت ما به التفاوت قيمت ارز و ... مدتها در‌ انبار گمرکات خاک مي خوردند، تعدادي از  اين خودروها دوباره توليد شد تا به ترتيب اولويت ثبت نام به مشتريان تحويل شود اما اکنون اين توليد با اجراي استانداردهاي جديد خودرويي در حوزه محيط زيست مصادف شده و خودروسازان را ملزم به توليد خودرو با استاندارد يورو 5 کرده است.

کندي تامين ارز از سوي بانک مرکزي, تامين مواد اوليه براي قطعه سازان و از سوي ديگر اجراي برخي قوانيني که گرچه از مدتها قبل براي اجراي آن برنامه ريزي شده بود, دست خودروسازان را بسته و توليد را با چالش هاي جدي مواجه کرده اما با وجود اين مشکلات خودروسازان توانسته اند تعداد قابل توجهي از محصولات رنو را توليد کنند.

در حال حاضر پارکينگ هاي دو خودروساز مملو از خودروهايي است که الزام استاندارد يورو 5 آن ها را زمين گير و مشتريان آن ها را ناراضي کرده است چرا که انتظار دوساله براي دريافت خودرو زمان اندکي نيست اما باز هم بايد در انتظار براي شماره گذاري باشند.

علاوه بر همه اين موارد بايد تحميل هزينه هاي مربوط به دپوي اين خودروها را نيز اضافه کرد ضمن آن که خودروسازان همچنان ملزم به پرداخت جريمه تاخير و سود مشارکت به مشتريان اين دسته از خودروها هستند که همه اين موارد کار را براي خودروساز دشوار کرده است.

در اين ميان لازم است دستگاه هاي دولتي و مسئول هرچه زودتر نسبت به تعيين تکليف اين موضوع و از بين نرفتن سرمايه هاي ملي خودروسازان دولتي اقدام کرده و مصوبه شماره گذاري اين خودروها را ابلاغ کنند تا علاوه بر جلوگيري از زيان بيشتر خودروسازان، رضايت مشتريان در انتظار مانده را به دست آورند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره