نماد آخرین خبر

اتومبیل Concept one جایگزینی مناسب برای بوگاتی

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
اتومبیل Concept one جایگزینی مناسب برای بوگاتی
باشگاه خبرنگاران/ شرکت Rimac، خودروي الکتريکي Concept one که جايگزيني براي خودروهاي بوگاتي خواهد بود را معرفي کرد.

خودرو Concept on، اولين بار در نمايشگاه خودرو سال ۲۰۱۱ در فرانکفورت رونمايي شد، اين خودرو که ساخت کشور کرواسي است با طراحي متفاوت و فضايي خود توانست نظر بسياري از افراد را به خود جلب کند.

از آنجايي که کشور کرواسي توان خريد خودرو بوگاتي را ندارد، کانسپت آن را طراحي و توليد کرد، تاکنون هشت دستگاه از اين نمونه توليد و يکي از آن‌ها براي فروش به نيويورک ارسال شده است.

شرکت Manhattan MotorCar متخصص ماشين‌هاي عجيب و غريب و فروشنده رسمي Rimac يک نمونه از اين خودرو را در سپتامبر ۲۰۲۰ به نمايشگاهش اضافه کرد. يکي از اين خودروها نيز در مراحل آزمايش توسط يکي از طراحان از روي تپه به روي سقف يک خانه افتاد و سقف را تخريب کرد که شرکت مجبور به پرداخت ۵۰۰۰ دلار جريمه شد.

اتومبيل Consept_one جايگزيني مناسب براي بوگاتي

طراحي ‌خودرو Concept one

سازندگان اين خودرو اعلام کردند که اين ماشين يک کپي از بازي‌هاي کامپيوتري نيست و طراحي کاملا جديدي دارد. Concept one ترکيب زيبايي از Rivier blue با فضاي داخلي چرم Cognac Gold و بدنه داخلي و خارجي از جنس فيبر کربن است.

اتومبيل Consept_one جايگزيني مناسب براي بوگاتي

نيرو اين خودرو از يک پيشرانه الکتريکي چهار موتوره تأمين مي‌شود که ۱۲۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۱۸۰ پوند گشتاور توليد مي‌کند. خودرو Concept one سرعت  صفر تا ۶۲ مايل را در ۲.۵ ثانيه‌ طي خواهد کرد و حداکثر سرعت اين خودرو ۲۲۰ مايل در ساعت خواهد بود.

شرکت Manhattan MotorCar اعلام کرده که مي‌تواند موتور اين خودرو را بدون هزينه‌هاي مالياتي به قيمت ۱.۶ميليون دلار بسازد. اين يک معامله خوب براي شرکت سازنده اين خودرو است، چرا که ماشين Concept one فوق العاده خاص است و مي‌تواند نقطه عطفي در تاريخ شرکت Rimac باشد.


بيشتر بخوانيد


 

تاريخ عرضه Concept one

قرار بود Concept one اولين بار در نمايشگاه ژنوا ۲۰۲۰، رونمايي شود، ولي به اين دليل که سازندگان آن خواستند طراحي‌هاي بيشتري را روي اين خودرو انجام دهند، عرضه اين خودرو به تعويق افتاد.

علاوه بر اين شرکت Rimac يک خودرو الکتريکي سريعتر به نام C Two را معرفي کرده است. اگرچه مشخصات نهايي C Two  هنوز اعلام نشده، اما کانسپتي که پيش نمايش آن را ارائه داده خبر از قدرتي معادل۱۹۱۴ اسب بخارو گشتاور ۱۹۶۹ پوندي در اين خودرو مي‌دهد.

اتومبيل Consept_one جايگزيني مناسب براي بوگاتي

 

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar