اسب بخار/ شرکت «تويوتا» به تازگي تريم جديد «کمري» با مصرف سوخت خارق العاده را به بازار معرفي کرده است.
در حالي که، بسياري از خودروسازان خارجي مشغول کوچک تر کردن سبد خودروهاي سدان خود هستند، تويوتا رويه اي متفاوت را درنظر گرفته و خانواده خودروهاي کمري، آوالون و کرولا را گسترش داده است. با وجود اين که آمار فروش خودروهاي سدان در بازار آمريکا کاهش يافته است، اما سدان هاي تويوتا همچنان محبوب هستند. در همين راستا، تويوتا مدل هاي جديدي شامل کمري هيبريد، آوالون AWD و XSE با تريم نايت شيد به همراه کرولاي  Apex special edition را به بازار معرفي کرده است. 
افزون بر سدان ها، خودروهاي هيبريدي تويوتا نيز با محبوبيت چشمگيري مواجه شده اند و اين طور به نظر مي رسد که بازار خودروهاي هيبريدي تويوتا در آمريکا داغ است. در واقع، تا ماه فوريه، خودروهاي هيبريدي تويوتا به ميزان ۲۳ درصد و کمري هيبريدي به ميزان ۱۶٫۳ درصد افزايش فروش را تجربه کرده اند. به همين منظور، شرکت تويوتا خانواده کمري و کمري هيبريد را براي سال ۲۰۲۱ به روزرساني کرده است.

خانواده تويوتا کمري هيبريد در سال ۲۰۲۰ با سه تريم LE، XLE و SE به بازار عرضه شدند.

مشخصات فني کمري XSE هيبريدي ۲۰۲۱
کمري XSE هيبريدي با ويژگي هايي مشابه کمري XSE بنزيني ۲۰۲۰ و خصوصيات به روزرساني شده منحصر به اين تريم، عرضه مي شود. در بحث مشخصات فني، اين خودرو از پيشرانه بنزيني ۲٫۵ ليتري ۴ سيلندر به همراه دو موتور الکتريکي و جعبه دنده CVT بهره مي برد. بسته باتري ها نيز از نوع ليتيوم يوني انتخاب شده است. قدرت ترکيبي خودرو در اين حالت به ۲۰۸ اسب بخار مي رسد و حالت هاي مختلف رانندگي شامل EV، نرمال، اکو و اسپرت براي آن درنظر گرفته شده است. همچنين، به منظور شبيه سازي تعويض دنده براي راننده، دو پدل شيفتر پشت فرمان نصب مي شود.

 ميزان مصرف سوخت تريم XSE کمري تاکنون به صورت رسمي منتشر نشده است، اما پيش بيني مي شود مصرف سوخت خودرو در شهر، بزرگراه و به صورت ترکيبي، به ترتيب، ۵٫۳، ۵ و ۵٫۱۱ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر مي رسد. با توجه به اين اعداد، ميزان مصرف سوخت کمري هيبريد با وجود وزن زياد و پيشرانه حجيم تر، در حدود مصرف تويوتا پريوس ثبت شده است. کمري LE نيز به صورت رسمي اعداد ۴٫۶۵ در شهر، ۴٫۴ در بزرگراه و ۴٫۵ به صورت ترکيبي را ثبت کرده است.

ساير مشخصات کمري هيبريد XSE
همانند ساير تريم هاي کمري ۲۰۲۱، نسخه هيبريدي XSE نيز با ظاهري به روزرساني شده و جلوپنجره تيره عرضه مي شود. باله عقب تيره يا همرنگ بدنه، رينگ هاي ۱۹ اينچي آلومينيومي قرارگرفته در لاستيک هاي پيرلي P235/40 R19 و خروجي هاي اگزوز کرومي دوبل از ديگر نکات طراحي بدنه هستند.

در کابين خودرو طراحي جذاب و مدرني را شاهد هستيم که از جمله خصوصيات آن مي توان به صندلي هاي چرمي ۸ حالته براي راننده و ۴ حالته براي سرنشين کناري اشاره کرد. نمايشگر چرخشي ۹ اينچي سيستم سرگرمي نيز به جذابيت کابين افزوده است. از جمله آپشن هاي بخش داخلي مي توان به سيستم صوتي با مسيريابي ديناميک، ديد دوربين چشم پرنده، گرم کن و خنک کن صندلي هاي جلو و هدآپ ديسپلي ۱۰ اينچي رنگي اشاره کرد.

گارانتي تويوتا کمري هيبريد
شرکت تويوتا به توليد محصولات باکيفيت و بادوام با طول عمر بالا مشهور است. اکثر خودروهاي تويوتا صدها کيلومتر را بدون مشکل حاد طي مي نمايند. با اين وجود، تويوتا براي آرامش ذهن خريداراني که تاکنون نسخه هيبريدي از خودروهاي اين شرکت را خريداري نکرده اند، شرايطي را درنظر گرفته است. در تمامي مدل هاي کمري ۲۰۲۰، قطعات مربوط به سيستم هيبريد با گارانتي ۸ ساله به ميزان ۱۶۰ هزار کيلومتر عرضه مي شوند. باتري خودرو نيز از گارانتي ۱۰ ساله با مسافت ۱۶۰ هزار کيلومتر بهره مي برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar