اقتصادآنلاين/  قيمت‌ خودرو از خرداد ماه وارد فاز افزايشي شده و اين روند طي هفته‌هاي اخير به اوج خود رسيده است به طوريکه خودروهاي داخلي و مونتاژي شاهد رشد چند ده‌ميليون توماني قيمت‌ها بود.
بر اساس گزارش ميداني از وضعيت بازار خودرو، قيمت انواع خودروهاي داخلي و مونتاژي طي چند هفته گذشته متاثر از رشد نرخ ارز و کاهش عرضه تا چند ده‌ ميليون تومان گران‌تر شده و اين روند روز‌به‌روز در حال تشديد است. البته اين افزايش قيمت‌ها درحالي رخ داده که به گفته فعالان بازار، همچنان معاملات خودرو قفل بوده و هيچ خريد و فروشي انجام نمي‌شود.

نگاهي به قيمت‌هاي اعلام شده در سايت‌هاي فروش اينترنتي حاکي از آن است که امروز قيمت پرايد۱۱۱ به حدود ۱۳۶ميليون، پرايد۱۳۱ به ۱۱۹ميليون و پرايد۱۳۲ به ۱۲۲ميليون تومان رسيده؛ همچنين دارندگان تيبا هاچ‌بک، قيمت روز اين خودرو را ۱۶۰ميليون و تيبا صندوقدار را حدود ۱۴۷ميليون تومان اعلام کردند؛ قيمت ساينا نيز حدود ۱۷۵ميليون، کوييک دنده‌اي ۱۷۹ميليون و کوييک‌آر ۱۸۷ميليون تومان است.

قيمت انواع پژو در بازار آزاد
امروز قيمت پژو ۲۰۶ تيپ۲ در آگهي‌هاي فروش اينترنتي به حدود ۲۲۸ميليون، پژو۲۰۶ تيپ۵ به ۲۹۶ميليون و مدل صندوقدار اين خودرو به ۲۹۱ميليون تومان رسيد؛ همچنين قيمت اعلام شده براي پژو۲۰۷ دنده‌اي هم در بازار امروز تقريبا ۴۳۲ميليون و اتوماتيک اين خودرو ۴۹۰ميليون تومان بود.

همچنين دارندگان پژو۴۰۵ جي‌ال‌ايکس بنزيني قيمت اين خودرو را ۲۰۸ميليون و پژو پارس ساده را ۲۴۷ميليون تومان اعلام کردند؛ بر همين اساس قيمت روز سمند ال‌ايکس به ۲۰۶ميليون، سمند سورن ۲۷۲ميليون، رانا ال‌ايکس ۲۳۷ميليون، دنا معمولي ۳۲۵ميليون، دنا پلاس دنده‌اي ساده ۳۹۸ميليون، دنا پلاس دنده‌اي توربو ۴۸۲ميليون و دنا پلاس اتوماتيک توربو به حدود ۶۵۳ميليون تومان رسيد.

قيمت روز خودرو‌هاي مونتاژي
امروز قيمت خودرو‌هاي مونتاژي هم نسبت به هفته گذشته بين ۲۰ تا ۸۰ميليون تومان گران‌تر شد؛ بر اين اساس قيمت پژو۲۰۰۸ به حدود يک ميليارد و ۲۲۵ميليون تومان، سيتروئنC٣ به يک ميليارد و ۳۰ميليون، سراتو يک ميليارد، مزدا۳ به يک ميليارد و ۶۸ميليون، ساندرو اتوماتيک به ۵۳۴ميليون و ساندرو استپ‌وي به حدود ۵۷۸ميليون تومان رسيده است.

همچنين در اين بازار، هايماS۵ با قيمت تقريبي ۷۰۰ميليون، هايماS۷ توربو ۸۳۵ميليون، هاوال ۸۰۵ميليون، جکS۳ حدود ۵۷۸ميليون، جکS۵ تقريبا ۷۹۴ميليون و چانگان حدود ۵۳۹ميليون تومان معامله مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar