نماد آخرین خبر

جزییاتی از طرح خودرودار کردن خانوارهای بدون خودرو

منبع
ايسنا
بروزرسانی
جزییاتی از طرح خودرودار کردن خانوارهای بدون خودرو

ايسنا/ نماينده مردم ملکان در مجلس شوراي اسلامي گفت که دو طرح خودرو دار کردن خانوارهاي بدون خودرو و تشويق زاد و ولد که طراح آنها است در نوبت بررسي در صحن علني مجلس است.

سيد علي موسوي اظهار کرد: طرح خودرو دار کردن خانوارهاي بدون خودرو با سهام عدالت ساز و کاري را پيش بيني کرده که خانوارهاي ۵ دهک پايين که خودرو ندارند براي خودرودار شدن نياز به يک ريال هزينه هم نداشته باشند و از سويي يک ريال بار مالي هم براي دولت ايجاد نخواهد شد، بلکه اين خانوارها با سهام عدالت خودرودار مي شوند و از طرفي ۵۰ درصد سهام عدالت آنها هم سر جاي خود مي ماند.

اين عضو کميسيون صنايع مجلس اين طرح را در راستاي جهش توليد، ايجاد اشتغال و همچنين خودرو دار کردن خانوارهاي بدون خودرو عنوان کرد.

موسوي در بخش ديگري از اين گفت و گو درباره طرح تشويق زاد و ولد نيز گفت: بر اساس اين طرح براي فرزندان سوم به بعد سهام آيندگان در نظر گرفته مي شود. بر اين اساس به فرزندان سوم يک و نيم ميليون تومان، فرزندان چهارم ۲ ميليون تومان و فرزندان پنجم به بعد ۲ و نيم ميليون تومان سهام تعلق مي گيرد.

نماينده مردم ملکان در مجلس ادامه داد: همچنين در اين طرح پيش بيني کرديم که هر مادري که فرزند دار مي شود براي هر  فرزند يک ميليون تومان به صورت نقدي يا سهام دريافت کند. از طرفي فرزندان سوم به بعد به اندازه يارانه شان از محل فروش سهام هر ماه يارانه دريافت مي کنند که اين يارانه تا سن ۱۰ سالگي بچه ها به خانوارهاي سه دهک پايين اختصاص مي يابد.

اين عضو کميسيون صنايع مجلس همچنين گفت که اين طرحها تحويل هيات رئيسه مجلس شده و در نوبت بررسي در صحن علني مجلس قرار دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره