نماد آخرین خبر

رئیس سابق فولکس واگن به استارتاپ Piech پیوست

منبع
پرشين خودرو
بروزرسانی
رئیس سابق فولکس واگن به استارتاپ Piech پیوست

پرشين خودرو/ استارتاپ تازه تاسيس Piech که توسط فرزند فرديناند پيئش تاسيس شده است، خبر از جذب ماتياس مولر مدير سابق فولکس واگن داد.
شرکت تازه تاسيس و سوئيسي Piëch Automotive که در حال توسعه يک خودروي برقي دو نفره پيشرفته است در ادامه جذب مديران باتجربه صنعت خودروي جهان، ماتياس مولر را به سمت مديرعاملي اين استارتاپ منصوب کرد.
مولر در کنار دو موسس اين استارتاپ، بنا دارند تا خودروي اسپرت و تمام برقي اين شرکت را که بر اساس کانسپت مارک صفر ساخته شده است، توسعه دهند.

مولر پس از اين انتصاب گفت: بعد از شنيدن پيشنهاد مديريت در اين استارتاپ به ماموريت بنيان گذاران اين شرکت بسيار علاقمند شدم چرا که اين کار از تمام کارهايي که تا کنون انجام داده ام هيجان انگيزتر است. اين پروژه پتانسيل ايجاد تغييرات بزرگ در آينده خودروهاي برقي را دارد.

به گفته مديران اين شرکت، خودروي اسپرت و برقي استارتاپ پيئش، از فناوري ابتکاري و پيشرفته باتري با توانايي شارژ بسيار سريع برخوردار است.

باتري هاي نصب شده در اين خودروي اسپرت 3 موتور الکتريکي را تغذيه مي کند که مي تواند صفر تا 100 را در مدت 3.2 ثانيه طي کند و به حداکثر سرعت 155 مايل در ساعت دست يابد ضمن اينکه سازندگان خودرو مدعي شدند که باتري هاي اين ماشين در کمتر از 5 دقيقه تا 80 درصد شارژ مي شود.

خودروي استارتاپ پيئش قرار است با برد ادعايي 310 مايل با يکبار شارژ، در سال 2022 وارد بازار شود
استارتاپ پيئش بعد از اين انتصاب اعلام کرد که اولين دور از تامين مالي اين پروژه را با حمايت پيتر تيل ميلياردر معروف دنياي فناوري به اتمام رسانده است و دور دوم را در ماه هاي آينده آغاز خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره