نماد آخرین خبر

ام جی 5 جدید رونمایی شد، ترکیبی از هیوندای الانترا و مرسدس بنز CLA

منبع
خودرو بانک
بروزرسانی

خودرو بانک/ نه، اين يک هيونداي الانترا جديد يا مرسدس بنز CLA خاص نيست، بلکه در واقع ام جي 5 جديد است.

ام جي 5 که اولين بار در نمايشگاه خودرو پکن رونمايي شد، نماي جلويي جسورانه‌اي با يک جفت چراغ جلوي زاويه‌دار دارد. جلوپنجره هم به لطف روکش مشکي براق و رگه‌هاي مشکي مات در هر دو طرف، جذاب‌تر شده است.

نيم‌رخ کناري شايد بهترين زاويه براي تماشاي اين خودرو باشد. نکته قابل‌ توجه يک خط طراحي برجسته است که از چراغ‌هاي جلو تا کنار درها امتداد مي‌يابد تا اينکه به سمت بالا انحنا پيدا کرده و در عقب خودرو به اتمام مي‌رسد. همچنين يک چين‌خوردگي در امتداد پايه درها قابل مشاهده است.

طراحان ام جي در اين مدل از چراغ‌هاي عقب رنگ‌شده، يک ديفيوزر تهاجمي، لوله اگزوزهاي کرومي و يک سپر پيچيده با سطوح منحني مختلف استفاده کرده‌اند. چراغ‌هاي عقب به لطف ظاهر C شکل‌شان توجه را به خود جلب مي‌کنند.
طول ام جي 5 معادل ۴۶۷۵ ميليمتر، عرض آن ۱۸۴۲ ميليمتر، ارتفاعش ۱۴۸۰ ميليمتر و فاصله بين دو محورش ۲۶۸۰ ميليمتر است.


پيشرانه و محدوده عرضه ام جي 5
خريداران چيني مي‌توانند از بين دو موتور يکي را انتخاب کنند. اولي يک موتور ۱.۵ ليتري با توان ۱۲۰ اسب بخار و دومي يک موتور ۱.۵ ليتري توربوشارژ با توان ۱۷۳ اسب‌ بخار است.

اين ام جي 5 مخصوص بازار چين با ام جي 5 مدل ۲۰۲۱ تفاوت دارد که هفته گذشته به خط توليد اين شرکت بريتانيايي اضافه شده‌ بود. در حالي که آن مدل با نشان ام جي 5 در بريتانيا عرضه مي‌شود، اما تقريبا سه سال است به عنوان رووي Ei5 در چين فروخته مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره