نماد آخرین خبر

مواردی در خودرو‌ها که باید هر ماه بررسی شوند

منبع
صبحانه آنلاين
بروزرسانی
مواردی در خودرو‌ها که باید هر ماه بررسی شوند

صبحانه آنلاين/ علاوه بر سرويس‌هاي دوره‌اي، مواردي هستند که بايد هر ماه به منظور کنترل سلامت خودرو بررسي شوند.
خريد خودرو برابر است با پرداخت هزينه‌هاي جانبي براي نگه داري و همچنين وقت گذاشتن براي مراقبت از آن. معمولا در سرويس‌هاي دوره‌اي مواردي مانند فيلتر‌ها و مايعات خودرو تعويض مي‌شوند. اما قسمت‌هايي از خودرو هستند که به صورت ماهانه نياز به بررسي دارند:


۱- بررسي سطح روغن موتور:
حداقل پنج دقيقه پس از اينکه خودرو خاموش شد، گِيج روغن را از آن خارج کنيد، با دستمال تميز کرده و سپس درون روغن موتور فرو ببريد. پس از آن مجددا گيج را خارج کنيد. اگر سطح روغن از Min پايين‌تر باشد يعني روغن موتور کم است و اگر بيشتر از Max باشد بايد کمي از آن تخليه شود تا به اندازه نرمال برسد.

۲- بررسي سطح آب رادياتور:
با بررسي اين قسمت در صورتي که آب رادياتور کم بود، آب مقطر به اندازه لازم به آن اضافه کنيد. توجه داشته باشيد که آب رادياتور بايد مقطر يا آب جوشيده باشد و نه آب شير.

۳- بررسي روغن ترمز و گيربکس:
تعويض به موقع روغن‌هاي مربوطه باعث افزايش طول عمر قطعات خودرو ميشود. کاسته شدن تدريجي سطح روغن ترمز معمولا به دليل مصرف شدن لنت‌هاي ترمز است. بنابرين علاوه بر روغن، لنت‌ها نيز بايد بازديد شود.

۴- بررسي باد تايرها:
باد تاير‌ها را مي‌توان چشمي هم اندازه گيري کرد، اما توصيه مي‌شود که از فشارسنج براي اين کار استفاده کنيد.
کم شدن باد تاير‌ها مي‌تواند موجب افزايش ساييدگي و مصرف سوخت بشود.

۵- بررسي آب شيشه شوي:
يکي از ساده‌ترين کار‌ها بررسي آب شيشه شور است که هر هفته هم مي‌توانيد انجام دهيد. ترجيحا نبايد اجازه دهيد که آب شيشه شوي به اتمام برسد به اين دليل که در مواقعي ممکن است به آن نياز پيدا کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره