نماد آخرین خبر

آینده مبهم لامبورگینی

منبع
ايران جيب
بروزرسانی
آینده مبهم لامبورگینی

ايران جيب/ رويترز مي‌گويد سهام لامبورگيني قرار است به عنوان خودروسازي مستقل در بورس عرضه شود.

خبرگزاري رويترز گزارش داده که فولکس‌واگن قصد دارد به لامبورگيني، يکي از زيرمجموعه‌هاي خود نقشي مستقل‌تر دهد و سهام اين شرکت را در بورس عرضه کند.

طبق اين برنامه قرار است فولکس‌واگن حمايت فني خود از لامبورگيني را ادامه دهد و در صورتي که سهام شرکت به بورس عرضه شود، اکثر سهام کارخانه را در اختيار داشته باشد.

دو منبع از مديران ارشد فولکس‌واگن به رويترز گفته‌اند که هنوز به طور رسمي در اين باره تصميمي گرفته نشده و ماه آينده هئيت‌مديره کارخانه درباره آينده لامبورگيني تصميم خواهد گرفت.

اين گزارش در حالي منتشر مي‌شود که هفته گذشته خبرهايي درباره فروش بوگاتي و کارخانه موتورسيکلت‌سازي دوکاتي، دو زيرمجموعه ديگر فولکس‌واگن منتشر شده بود.

فولکس‌واگن براي تبديل شدن به يک خودروساز الکتريکي به سرمايه زيادي نياز دارد. خبرگزاري رويترز مي‌گويد که هربرت ديس، مدير شرکت براي جلب سرمايه مي‌خواست هزينه‌ها را با شدت بيشتري کاهش دهد، اما با برنامه‌هايش مخالفت شده و به همين دليل او به دنبال فروش يا عرضه سهام زيرمجموعه‌هاي فولکس‌واگن است.

آقاي ديس درباره آينده اين سه شرکت اظهار نظري نکرده، اما در گفتگو با سهامداران گفته که فولکس‌واگن نياز به تغيير دارد و بايد از کلکسيوني بي‌نظير از شرکت‌هاي توليدکننده ماشين با موتور درون‌سوز به يک شرکت فن‌آوري ديجيتال تبديل شود.

ارزش فولکس‌واگن در بازار بورس ۷۸ ميليارد يورو (۹۱ ميليارد دلار) است. آقاي ديس مي‌خواهد اين رقم را به دويست ميليارد يورو افزايش دهد. او گفته تا پايان سال ۲۰۲۰ گام‌هاي مهمي در اين زمينه برداشته خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره