نماد آخرین خبر

سریع‌ترین تست تصادف دنیا

منبع
خودرو بانک
بروزرسانی

خودرو بانک/ وقتي موسسه بيمه ايمني بزرگراه تست تصادف يک خودرو را انجام مي‌دهد، آن را با سرعت ۶۴ کيلومتر بر ساعت به يک مانع مي‌کوبد. اما چه مي‌شود اگر اين سرعت را سه برابر کنيم تا ببينيم در يک تصادف با سرعت ۲۰۸ کيلومتر بر ساعت چه اتفاقي مي‌افتد؟

اين ويدئو به زبان انگليسي نيست، اما تصاويرش کاملا گوياي همه‌ چيز هستند. البته با روشن کردن مترجم خودکار يوتيوب مي‌توانيد محتواي ويدئو را بهتر درک کنيد.

اين کليپ با نگاه مفصلي به تأثير سرعت زياد روي افزايش مسافت ترمزگيري شروع مي‌شود. همانطور که احتمالا حدس مي‌زنيد، هرچه سريع‌تر حرکت کنيد، به مسافت بيشتري براي متوقف شدن نياز داريد.

آزمايش تصادف مهم‌ترين نکته در اين ويدئو است و آماده‌سازي براي اين تست در حدود دقيقه ۱۸ ويدئو آغاز مي‌شود. اين تيم براي انجام اين تست، از نسل دوم اوپل امگا استفاده مي‌کنند. براي انجام اين کار به صورت ايمن، اين خودرو يک سيستم کنترل از راه دور دارد، بنابراين قرار نيست در اين تصادف هيچکس آسيبي ببيند.

در اين باند فرودگاه طولاني، يک رادار قبل از برخورد خودرو با اتوبوس شهري، سرعت آن را ۲۰۸ کيلومتر بر ساعت نشان مي‌دهد. يک پهپاد و چند دوربين، اين آشوب را از چندين زاويه به تصوير مي‌کشند.

آسيب وارد شده به اوپل خيلي شديد است. جلوي خودرو خرد و صاف شده است. درب سرنشينان عقب قابل تشخيص نيست، اما درهاي جلو کاملا له شده‌اند. صندوق عقب تنها بخشي است که هنوز قابل ‌تشخيص است.

با توجه به چيزي که در ويدئو مي‌بينيم اصلا امکان ندارد پس از چنين تصادفي، کسي حتي در صندلي عقب اين اوپل زنده بماند.

اوضاع براي اتوبوس چندان بهتر نيست. اين برخورد، تمام صفحات شيشه‌اي اتوبوس از جمله شيشه جلو را خرد مي‌کند. مانکن‌هاي داخل اتوبوس در همه جاي آن پخش شده‌اند. يکي از آن‌ها از سقف آويزان است. اين واقعا صحنه وحشتناکي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره