نماد آخرین خبر

کواتروپورته اس کیو4 گرن لوسو؛ ترکیبی اصیل از طراحی لوکس و ماندگار ایتالیایی

منبع
عصر ايران
بروزرسانی

عصر ايران/ نگاه خشن متشکل از چراغ هاي اصلي با گرافيک داخلي اختصاصي، گريل(جلوپنجره) نرده اي کرومي، لوگوي بزرگ مازراتي و شيب بي نظير درپوش موتور رو به جلو مجموعه اي را پيش روي مخاطب قرار مي دهند که فقط با نام اين کمپاني ايتاليايي شناخته مي شود. 
کواتروپورته يکي از باسابقه ترين برندهاي فعال در مجموعه مازراتي است که از سال 1963 روي خط توليد قرار دارد. اگر دقيق تر بگوئيم اين خودرو در 3 دوره زماني توليد شده است بدين ترتيب که دوره اول از 1963 تا 1969، دوره دوم از 1974 تا 1990 و نهايتا از 1994 تا کنون دنبال شده است.

طراحي
در مطلب امروز سراغ يکي از جذاب ترين تريم هاي کواتروپورته با مدل 2020 مي رويم که با اس کيو4 گرن لوسو شناخته مي شود. اين محصول از منظر ويژگي هاي ظاهري از زبان طراحي محبوب و تقريبا ثابت مازراتي استفاده مي کند که حاصل آن سداني لوکس، قدرتمند و کاملا متفاوت است.

نگاه خشن متشکل از چراغ هاي اصلي با گرافيک داخلي اختصاصي، گريل(جلوپنجره) نرده اي کرومي، لوگوي بزرگ مازراتي و شيب بي نظير درپوش موتور رو به جلو مجموعه اي را پيش روي مخاطب قرار مي دهند که فقط با نام اين کمپاني ايتاليايي شناخته مي شود.
در نماي جانبي نيز با يک بدنه کاملا عضلاني سر و کار داريم که جزئياتي مانند آبشش هاي کرومي انتهاي فندرها(گلگير) و رينگ هاي آلومينيومي 20 اينچي با لاستيک هاي حرفه اي پيرلي پي زِو بر زيبايي آن افزوده است. امکان سفارش رينگ هاي 21 اينچي نيز براي مشتريان در نظر گرفته شده است.

چراغ هاي اصلي عقب طراحي بسيار ساده اي دارند اما قطعا نمي توان الگويي بهتر از اين را براي کواتروپورته متصور شد. اينجا خروجي هاي دوقلوي اگزوز خبر از راز پنهان زير درپوش موتور اين هيولاي متين، مي دهند!

از منظر ابعاد؛ خودرو برابر با 6262 ميليمتر در طول، 1948 ميليمتر در عرض و 1481 ميليمتر در ارتفاع توسعه يافته است. فاصله بين محورهاي آن  3171 ميليمتر و وزن خالص برابر با 1920 کيلوگرم است.

با دقت در اين ابعاد مي توان به پايداري بالاي يک محصول خودرويي روي جاده، رعايت قوانين ائرودايناميک و يک کابين راحت براي لذت از حضور در خودرو، پي برد.

کابين
يکي از زيباترين و باکيفيت ترين کابين هاي صنعت خودرو پيش روي شما قرار دارد. چرم با کيفيت، جزئيات کرومي، طرح چوب و فناورانه هاي روز در بهترين شکل ممکن ترکيب شده اند. نمايشگر اصلي سيستم سرگرمي 8.4 اينچي، پيشتيباني از اپل کارپلي و اندرويد اوتو، فرمان الکتريکي، کروز کنترل تطبيقي، هشدار خروج از خط و دستيار حفظ خودرو بين خطوط، تنظيمات مجزا براي تهويه رديف عقب و ... تنها بخشي از امکانات گرن لوسو هستند.


پيشرانه

در قسمت پيشرانه از نمونه 3 ليتري توربودوقلو 6 سيلندر با 424 اسب بخار خروجي و گشتاور 406 پوندفوت استفاده شده است. اين مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتيک هماهنگ مي شود که نيرو را در اختيار سامانه تمام چرخ محرک قرار مي دهد.

متوسط مصرف سوخت براي هر 100 کيلومتر رانندگي در حالت ترکيبي حدود 15.6 ليتر است.
قيمت پايه اين خودرو 133600 دلار و در نمونه اي که تصاوير آن براي مطلب حاضر، استفاده شده برابر با 150260 دلار است.
جزئيات اسپرت مانند رنگ قرمز کاليپرهاي سيستم ترمز، جزئيات فيبرکربني و ديگر موارد موجب افزايش قيمت در حالت آپشن مي شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره