خودرو بانک/ هيونداي i10 کوچک ترين عضو خانواده شرکت خودروسازي هيونداي به شمار مي رود که نسل قبل آن در بازار کشور هم براي مدت محدودي مونتاژ و به بازار عرضه شد، ولي اين خودرو در نسل جديد معرفي شده و پيشرفت هاي چشمگيري در بحث طراحي و بخش فني خود تجربه کرده است.

معمولا به خودروهاي کوچک شهري به چشم خودروهاي غيرايمن نگاه مي شود، اما پيشرفت هاي چشمگير هيونداي i10 در نسل جديد آن باعث شده تا کاربران خيالشان از بابت ايمني خودرو راحت باشد. پيشرفت هاي فني اتومبيل هم باعث شده تا هدايت و ثبات خودرو عملکرد شگفت انگيزي براي کاربران خود داشته باشد.

حال پيرو اين موضوع، در ادامه نگاهي به عملکرد نسل جديد هيونداي i10 در تست گوزن خواهيم داشت تا ببينيم پيشرفت هاي اين خودرو در نسل جديد چقدر تاثيرگذار بوده اند که مي توانيد فيلم اين بررسي را با زيرنويس فارسي در خودروبانک شاهد باشيد.

تست گوزن يا تست موس چيست؟
تاکنون بارها و بارها تست گوزن خودروهاي مختلف را در خودروبانک قرار داده ايم و اگر مخاطب هميشگي ما باشيد، قطعا با اين تست و نحوه انجام آن آشنايي کافي داريد، اما اگر اولين بار است که با چنين تستي مواجه مي شويد، اينجا هستيم تا توضيحاتي را در رابطه با آن ارائه دهيم.

تست "موس" يا همان تست "گوزن، درواقع تستي است که در آن ورود ناگهاني گوزن و يا هر حيوان ديگري به داخل جاده شبيه سازي شده و عملکرد اتومبيل در مانوردهي و ثبات خودرو هنگام فرمان دادن ‌هاي ناگهاني مورد بررسي قرار مي ‌گيرد. ماشيني که از پايداري و ثبات بالاتري برخوردار باشد، مي تواند با موفقيت و بدون برخورد با مخروطي هاي مسير اين تست را پشت سر بگذارد.

حال باتوجه به فيلمي که در انتهاي مقاله قرار گرفته، مي ‌توانيد شاهد عملکرد خودروي هيونداي i10 نسل جديد در تست گوزن با زيرنويس فارسي باشيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar