باشگاه خبرنگاران/ ميزان درخواست بالا براي خريد اتومبيل الکتريکي تايکان باعث موفقيت دوباره شرکت پورشه شد.

فروش اتومبيل‌‌هاي پورشه در آمريکا دومين بازار بزرگ فروش خودرو در جهان به حساب مي‌آيد اما اين بازار اوايل سال ۲۰۲۰ به دليل شيوع ويروس کرونا با افت قابل توجهي مواجه شد. با اين وجود اکنون به نظر مي‌آيد که شرکت پورشه سريع‌تر از آن چه انتظار مي‌رفت توانسته بازار فروش خود را به حالت قبل برگرداند.

بر اساس اطلاعاتي که اليور بلوم، مديرعامل شرکت پروشه در اختيار رسانه‌ها قرار داده علت رشد دوباره ميزان فروش اين مجموعه درخواست فوق‌العاده زياد براي اتومبيل الکتريکي تايکان است. وي در صحبت‌هاي اخير خود گفته است: "ما شاهد رشد بي‌نظير فروش خودروهاي تايکان هستيم و با وجود افت سريع، رشدي بسيار سريع‌تري را در پيش رو داريم. رشد فروش‌هاي شرکت پورشه از ماه ژوئن آغاز شد و ميزان آن با گذر زمان بيشتر هم شد".

مدل‌هاي در حال ساخت Porsche Taycan

خودروي تايکان همزمان با رشد ويروس کرونا عرضه شد و اکنون توانسته سرنوشت مالي سال ۲۰۲۰ را براي شرکت پورشه عوض کند. اين اتومبيل در حال حاضر سومين خودروي پورشه به حساب مي‌آيد و پس از Macan و Cayenne قرار دارد. گفتني است؛ چهارمين خودروي پرفروش شرکت پورشه مدل پانامرا است.

مدل‌هاي در حال ساخت Porsche Taycan

مدل‌هاي در حال ساخت Porsche Taycan

مدل‌هاي در حال ساخت Porsche Taycan

بر اساس اطلاعات جديد منتشر شده، اين مجموعه قصد دارد مدل‌هاي جديدي از Taycan را با عنوان Cross Turismo Station Wagon طي ماه‌هاي پيش رو منتشر کند. اليور بلوم همچنين علت فروش شگفت‌انگيز پورشه تايکان را ديجيتالي محور کردن آن دانست و اظهار داشت اين عمل باعث پيش افتادن از رقبا بوده است. وي همچنين از کمک‌هاي شرکت پورشه به هنگام شيوع ويروس کرونا ياد کرد و گفت: "ما خود را مسئول سلامتي کارکنان و مردم مي‌دانيم". شرکت مذکور با کمک به مقامات آلمان داروهاي بسياري خريد و در آمريکا نيز مبلغ يک ميليون دلار را به مراکز درماني اهدا کرده است.

مدل‌هاي در حال ساخت Porsche Taycan

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar