خودروکار/ نتايج انتخابات آمريکا فارغ از تحليل هاي سياسي نکات جالب توجه بسياري نيز داشته است. انتخاب جو بايدن به عنوان رئيس جمهور جديد آمريکا براي اقشار مختلف سياسي، فرهنگي و فعالان مدني بسيار دلچسب بوده است اما به جز اين گروه ها، توليد کنندگان خودرو در آمريکا نيز احتمالا از انتخاب يک رئيس جمهور ((ماشين باز)) استقبال زيادي مي کنند!

جو بايدن  که در تعاريف سياست هاي خود قبل از انتخابات آمريکا سعي کرده بود تعامل با قدرت هاي بزرگ اقتصادي- صنعتي را در برنامه بگنجاند، به گفته اغلب کارشناسان اقتصادي قصد دارد موانعي که ترامپ براي خودروسازان خارجي در بازار آمريکا ايجاد کرده بود را از مسير بردارد. در واقع اين روندي است که همکاري بين المللي خودروسازان ديترويتي را با شريکان آسيايي و اروپايي بهبود مي بخشد و احتمالا يک رابطه و تعامل برد برد را به خصوص با خودروسازان چيني به وجود مي آورد. در واقع بسياري از کارشناسان معتقدند سياست هاي بايدن بر خلاف ترامپ سرکوب قدرت هاي اقتصادي نيست بلکه منافع مشترکي را تعريف مي کند تا هر دو طرف نتوانند به آنها پشت پا بزنند.

اما جدا از تعاريف سياسي چرا مي گوييم جو بايدن يک ماشين باز تمام عيار است؟ پاسخ به اين سوال را مي توانيد در عکس هاي آقاي ريس جمهور سوار بر شورولت کووت استينگ ري ببينيد. خودرويي که با حدود ۸۰ سال سابقه و اصالت يکي از نمادهاي صنعت خودرو آمريکا به حساب مي آيد. حالا عشق ماشين ها و خودروسازان آمريکا هم مي توانند ادعا کنند يک ماشين باز در کاخ سفيد حضور دارد که نماينده اين قشر هم هست.

اگر نگاهي به عکس ها و کمپين هاي انتخاباتي جو بايدن داشته باشي، خواهيد ديد او در بسياري از اين برنامه ها در کنار خودروهاي مختلفي قرار گرفته است که نشان از توجه او به صنعت خودرو دارد. البته اين همه داستان ماشين بازي آقاي رئيس جمهور نيست، زيرا بايدن را بايد يک عاشق واقعي ماشين هاي کلاسيک هم به حساب آورد. جالب است بدانيد بايدن مالک يک دستگاه شورولت کوروت استينگ ري سبز رنگ مدل ۱۹۶۷ کانورتيبل است ، که اين خودرو را در سال١٩٦٧ پدر او به جو هديه داده استکه در دنياي خودروهاي کلاسيک ارزش بالايي دارد.

او حتي در مراسم معرفي کوروت C7 ZO6 در سال ۲۰۱۷ به دعوت کمپاني شورولت به عنوان ميهمان ويژه حضور داشت و يکي از اولين کساني بود که اين خودرو را خريداري کرد. حتي در يکي از برنامه هاي شو تلويزيوني Jay Leno مجري و کلکسيونر بزرگ خودرو جهان، که خودروهاي مختلف از جمله نمونه هاي کلاسيک را بررسي مي کند، بايدن با شورولت کوروت خود حضور داشت و در حالي که جي لنو در صندلي شاگرد کنار دست او نشسته بود، کمي هم با خودروي قدرتمند خود شيطنت کرد.

جالب است بدانيد حتي رئيس جمهور جديد آمريکا علاقه بسياري به وانت هاي فول سايز آمريکايي دارد و اين خودروها را نمادي از قدرت صنعت خودرو اين کشور مي داند. ماشين بازي هاي آقاي بايدن تا به آنجا پيش رفته است که حتي باراک اوباما ريس جمهور قبلي آمريکا را نيز گرفتار کرده و بايدن که سابقه همکاري طولاني با اوباما دارد، چند باري دوست قديمي را به ديدار خودروهاي کلاسيک و کلکسيوني برده است. حالا بايد منتظر ماند و ديد وبايدن ماشين باز چه خودرويي را براي به عنوان خودروي رئيس جمهور انتخاب مي کند؟ آيا باز هم کاديلاک؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar