اسب بخار/ کمپانی چینی «دانگ فنگ» به تازگی از جدیدترین کراس اوور خود با نام «فنگشینگ T5 EVO» پرده برداشته است که این خودرو زبان طراحی های جدید دانگ فنگ را دارد.

اگر جدیدترین محصولات دانگ فنگ و کانسپت های این کمپانی را بررسی کنیم متوجه تغییرات اساسی در طراحی های این نشان می شویم. این تغییر خیلی واضح در فنگشینگ T5 EVO دیده می شود و این خودرو ظاهری مدرن و اسپرت دارد. با توجه به ابعاد، T5 EVO در رده کراس اوورهای کامپکت قرار می گیرد. کلاس کراس اوورهای کامپکت یکی از محبوب ترین کلاس های بازار چین است و دانگ فنگ با ارائه این محصول می خواهد سهم خود را از این بازار حفظ کند. بنا بر اطلاعات منتشرشده از سوی کمپانی این خودرو سال آینده به بازار چین ورود خواهد کرد.

 
در جلوی این خودرو لوگوی جدیدی می بینیم که همزمان با ارائه این محصول معرفی شده و در طراحی آن از اصول هنرهای چینی استفاده شده است. این نشان برای محصولات تحت نشان فنگشینگ استفاده می شود که ظاهری اسپرت تر و جوان پسندتر نسبت به دیگر محصولات دانگ فنگ دارند. در آینده قرار است دو مینی ون تحت این نشان تولید شود و همچنین نسخه های الکتریکی، هیبرید و پلاگین هیبرید از T5 EVO در آینده به بازار خواهند آمد.

 
 
از نظر ظاهری در جلو شباهت هایی به طراحی های کانسپت های اخیر دانگ فنگ را می بینیم. ترکیب جلوپنجره بزرگ و مشکی رنگ در پایین با ورودی های هوا در کناره های سپر، طراحی یکپارچه ای را در جلو ایجاد کرده است. طراحی چراغ های جلو به صورت باریک و کشیده انجام شده است و بسیار به چیزی که در محصولات جدید «جک» دیده شد شباهت دارد. تلفیق طراحی چراغ ها و جلوپنجره به همراه مه شکن ها باعث شده در جلو طراحی خشنی را داشته باشیم.

 
در کنار خودرو خطوط منحنی در طراحی را داریم و تناسب با طراحی جلو در کنار رعایت شده است. از دید کناری به دلیل شیب ملایمی که در سقف داریم ظاهر این کراس اوور بسیار شبیه به کراس اوورهای کوپه شده و خطوط منحنی کشیده شده از گلگیر جلو تا عقب باعث می شود این خودرو چابک تر به نظر برسد. حس اسپرت تر با قرارگیری رینگ های ۱۹ اینچی جدید در T5 EVO بیش تر القا می شود و در مجموع، می توان گفت این خودرو به مراتب از خودروهای پیشین ارائه شده از سوی دانگ فنگ زیباتر است.

 
همان طور که گفته شد، دانگ فنگ T5 EVO با ۴۵۶۵ میلی متر طول، ۱۸۶۰ میلی متر عرض و ۱۶۹۰ میلی متر ارتفاع در رده کراس اوورهای کامپکت قرار می گیرد و فاصله محوری در این خودرو ۲۷۱۵ میلی متر است. در طراحی چراغ های عقب از چراغ های به هم پیوسته، که حالا بسیار پرطرف‌دار شده، استفاده شده و چراغ ترمز دیگری هم روی بال عقب در قسمت بالایی قرار گرفته است. تناسب طراحی در تمام زوایا دیده می شود و طراحی دورنگ را در عقب (مثل جلو) می بینیم. وجود چهار خروجی اگزوز در قسمت زیرین سپر باعث می شود حس اسپرت بودن بیش تر القا شود.

 
در داخل کابین خودرو رنگ زمینه طراحی مشکی است و در روکش های چرم صندلی از رنگ قرمز استفاده شده است تا باز هم آرایه های اسپرت در طراحی را داشته باشیم. خروجی های تهویه به صورت گرد و نسبتاً بزرگ طراحی شده اند و سیستم اطلاعات و سرگرمی به همراه جلوآمپر دیجیتال به صورت یکپارچه با یک صفحه نمایش بزرگ نمایش داده می شوند. روی فرمان و در قسمت هایی از داشبورد طرح بافت فیبرکربنی را داریم و در حاشیه دسته دنده و دیگر دکمه ها در وسط طرح پیانویی مشکی رنگ دیده می شود.
 
 
انتظار می رود این خودرو در نسخه کامل به امکاناتی مثل ترمز پارک برقی، شش کیسه هوای ده نقطه ای، سیستم کنترل پایداری، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم حالت رانندگی، استارت دکمه ای، تریم داخلی چرم، فرمان کمکی برقی، سنسور نور و باران، کروزکنترل هوشمند، سامانه پیشگیری از تصادف، رادار خطی و نقطه کور، سقف شیشه ای، تهویه اتوماتیک، گرم کن صندلی های جلو و… مجهز باشد.

 
در حال حاضر، تنها نسخه بنزینی از این خودرو معرفی شده که به پیشرانه ۱٫۵ لیتر توربو مجهز است و خروجی ۱۹۲ اسب بخار را دارد. در مورد دیگر ویژگی های فنی این خودرو هنوز اطلاعاتی موجود نیست و باید دید دیگر نسخه های این کراس اوور جذاب چه زمان معرفی خواهند شد.


دانگ فنگ T5 EVO چه ویژگی های فنی‌ای دارد؟در حال حاضر، تنها نسخه بنزینی از این خودرو معرفی شده که به پیشرانه ۱٫۵ لیتر توربو مجهز است و خروجی ۱۹۲ اسب بخار را دارد. در مورد دیگر ویژگی های فنی این خودرو هنوز اطلاعاتی موجود نیست و باید دید دیگر نسخه های این کراس اوور جذاب چه زمان معرفی خواهند شد.
امکانات و آپشن های دانگ فنگ T5 EVO چیست؟انتظار می رود این خودرو در نسخه کامل به امکاناتی مثل ترمز پارک برقی، شش کیسه هوای ده نقطه ای، سیستم کنترل پایداری، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم حالت رانندگی، استارت دکمه ای، تریم داخلی چرم، فرمان کمکی برقی، سنسور نور و باران، کروزکنترل هوشمند، سامانه پیشگیری از تصادف، رادار خطی و نقطه کور، سقف شیشه ای، تهویه اتوماتیک، گرم کن صندلی های جلو و… مجهز باشد.
دانگ فنگ T5 EVO در چه کلاسی قرار می گیرد؟دانگ فنگ T5 EVO با ۴۵۶۵ میلی متر طول، ۱۸۶۰ میلی متر عرض و ۱۶۹۰ میلی متر ارتفاع در رده کراس اوورهای کامپکت قرار می گیرد و فاصله محوری در این خودرو ۲۷۱۵ میلی متر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar