پدال/ هيونداي از صدور فراخوان براي نزديک به ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو در ايالات‌متحده خبر داده است. به گفتهٔ اين شرکت، اين فراخوان شامل ولوسترهاي مدل ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، سانتافه‌هاي مدل ۲۰۱۲ و سونتاهاي هيبريدي مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ مي‌شود. در اين خودروها، ياتاقان‌هاي شاتون ممکن است دچار سائيدگي زودرس شوند. دليل اين ياتاقان‌هاي معيوب يک مشکل کارخانه‌اي اعلام شده است.


درصورتي‌که ياتاقان شاتون خراب شود، پيستون و شاتون مي‌توانند بلوک موتور را سوراخ کرده و روغن داغ را روي قطعات مختلف در محفظهٔ پيشرانه بريزد که اين خطر آتش‌سوزي را به همراه خواهد داشت. به گفتهٔ NHTSA، اين مشکل به دليل ضايعات ماشين‌کاري در فرايند توليد ايجاد شده که ممکن است جريان روغن را محدود کند. اين مشکل در خودروهاي مذکور که به پيشرانه‌هاي ۱.۶ ليتري، ۲ ليتري و ۲.۴ ليتري مجهز هستند وجود دارد. به گفتهٔ هيونداي، مالکين اين خودروها ممکن است صداي ضربات عجيب‌وغريبي را از پيشرانه بشنوند يا چراغ‌هاي هشدار مختلف را روي صفحه آمپر ببينند.


ولوسترهايي که مشمول اين فراخوان مي‌شوند بين تاريخ ۲۶ مي ۲۰۱۴ تا ۱۳ جولاي ۲۰۱۶ توليد شده‌اند، سانتافه‌ها بين ۱۰ ژانويهٔ ۲۰۱۲ تا ۳ جولاي ۲۰۱۲ ساخته شده‌اند و سوناتاهاي هيبريدي توليد ۲ ژوئن ۲۰۱۰ تا ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ هستند. در اين فراخوان، هيونداي براي بررسي هرگونه خرابي ياتاقان، پيشرانه‌ها را کاملاً معاينه و آزمايش خواهد کرد و در صورت خرابي ياتاقان، موتور جديدي بدون هيچ‌گونه هزينه‌اي روي خودرو نصب مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar