خراسان/ صحبت های جنجالی مدیر فروش ایران خودرو درباره کیفیت خودروی 206 توجهات زیادی را به خود جلب کرد. در یک برنامه تلویزیونی، مجری برنامه به مدیر فروش ایران خودرو می گوید: با پول 206، بسیاری از خودروهای خارجی مثل شورلت 2018، تویوتا یاریس 2015، میتسوبیشی میراژ، فورد فیستا و فیات 500 می توان خرید که در جواب «بابک رحمانی» می گوید: «لزوما این خودروها بهتر از 206 نیستند.» به همین بهانه امروز مشخصات کلی این خودروهای خارجی را با 206 مقایسه کردیم تا مدیر فروش ایران خودرو متوجه اشتباه خود بشود.


پژو 206 و ماشین های خارجی
اولین خودرو که قرار است با 206 مقایسه کنیم، «فورد فیستا» است. یکی از مهم ترین دلایل برتری این خودرو، مصرف سوخت کمتر نسبت به 206 است به گونه ای  که در هر دو حالت شهر و جاده از 206 مصرف کمتری دارد. همچنین  می توان به صفر تا صد 8.4 ثانیه ای این ماشین اشاره کرد که همین مورد در 206،  11.8 ثانیه است. یکی دیگر از خودروهایی که در این ویدئو نام برده شد، «تویوتا یاریس» 2015 است. باز هم اولین برتری این خودرو نسبت به 206 مصرف سوخت کمتر است. در ادامه مشخصات این خودرو که برای تمامی مدل های یاریس ثابت است، گیربکس چهار سرعته خودکار و سیستم ورود بدون کلید است. در نمونه دیگر این مقایسه اسم خودرو «شورلت» برده شد. از آن جایی که نام ماشین خاصی از این کمپانی خودروسازی برده نشد ما هم به گل های سر سبد این شرکت مثل «کامارو» کاری نداریم و به مدل ارزان شورلت «کروز» می پردازیم. اگر از انبوه آپشن های ریز این خودرو بگذریم، شاید از مهم ترین ویژگی های این خودرو می توان به موتور چهار سیلندر توربو و سیستم گیربکس شش سرعته اشاره کرد. خودروی دیگری که قرار است با 206 مقایسه کنیم «میتسوبیشی میراژ» محصول ژاپن است. این خودروی کوچک و جمع و جور تنها سه سیلندر دارد و 206 خودرویی چهار سیلندر است که مقایسه منصفانه بین این دو خودرو را کمی دشوار می کند و به ناچار به ویژگی های منحصر به فرد این خودرو نسبت به 206 بسنده می کنیم. از شاخص ترین مشخصات این خودرو که بر تعداد زیادی از خودروها از جمله 206 برتری دارد، سیستم الکترونیکی زیاد این خودرو است. از جمله این سیستم های الکترونیکی می توان به فرمان تمام الکترونیکی و کامپیوتر سفری و همچنین صفحه نمایشگر اطلاعات چندگانه مثل پیمایش، میانگین مصرف سوخت و سیستم یادآوری سرویس اشاره کرد. 


با پول 206 چه خودرویی می توان خرید
اگر بخواهیم قیمت 206 را که در بازار به فروش می رسد به دلار تبدیل کنیم، حدود 4000 دلار می شود. با این مقدار پول در بازار جهانی می توان گزینه های زیادی از بزرگ ترین شرکت های خودروسازی جهان در مدل های مختلف برای خرید خودرو داشت که از جمله آن ها می شود به «مزدا3 مدل 2008، بی ام و328آی مدل 2007،  آئودی سه آ  2009 یا دوج دارت 2013 اشاره کرد.

لزوما فورد و تویوتا از 206 بهتر نیستند!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar