پدال/ لیست نُه خودروی نهایی که برای جوایز خودرو، شاسی‌بلند و پیکاپ سال ۲۰۲۱ آمریکای شمالی باهم رقابت خواهند کرد اعلام شده است. سه خودرویی که برای دستیابی به جایزهٔ خودروی سال باهم به نبرد می‌پردازند جنسیس G80، هیوندای الانترا و نیسان سنترا هستند. هر سهٔ این سدان‌ها کاملاً بازطراحی شده‌اند و بهبودهای بزرگی را نسبت به نسل قبلی تجربه کرده‌اند. این سه خودرو برای رسیدن به فینال، در مرحلهٔ نیمه‌نهایی بر آکورا TLX، کادیلاک CT4، کیا K5، مرسدس بنز E کلاس و پولستار ۲ غلبه کرده‌اند.

 
فینالیست‌های بخش شاسی‌بلند سال جنسیس GV80، فورد موستانگ مک‌ایی و لندروور دیفندر هستند. هر سهٔ این شاسی‌بلندها مدعیان قدرتمندی هستند و موفق شده‌اند در مرحلهٔ نیمه‌نهایی از بین گزینه‌های متنوعی شامل کادیلاک اسکالید، شورلت تاهو، شورلت تریل‌بلیزر، فورد برانکو اسپرت، هیوندای سانتافه، کیا سلتوس، کیا سورنتو، مزدا CX-30، نیسان روگ، تویوتا رافور پرایم، تویوتا ونزا و ولوو XC40 P8 ریشارژ عبور کنند و خود را به فینال برسانند.

 
کم‌هیجان‌ترین بخش این رقابت‌ها هم بخش پیکاپ سال است که فورد F150، جیپ گلادیاتور موهاوی و رم TRX فینالیست‌های آن هستند. از سه پیکاپ تنها یکی کاملاً جدید است و در مرحلهٔ نیمه‌نهایی هم تنها یک پیکاپ یعنی فورد سوپر دیوتی حذف شده است.

 
رئیس رقابت خودروی سال آمریکای شمالی می‌گوید:

در این سال بسیار چالش‌برانگیز، این نُه خودرو به‌عنوان فینالیست‌های ما، از ۲۷ رقیب قدرتمند در مرحلهٔ نیمه‌نهایی عبور کرده‌اند. همهٔ این خودروها خصوصاً پانزده خودروی بخش فوق‌العاده رقابتی شاسی‌بلندها تقریباً از هر لحاظ عالی هستند.


این فینالیست‌ها به رقابت با یکدیگر ادامه خواهند داد تا نهایتاً در هر گروه یک ماشین به‌عنوان پیروز سال انتخاب شود. رأی‌گیری نهایی اوایل سال آینده انجام می‌شود و سپس برندگان در ۱۱ ژانویه اعلام خواهند شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar