خودرو بانک/زیرشاخه M بی ام و وظیفه ساخت نسخه‌های اسپرت و های پرفورمنس از خودروهای بی ام و را برعهده دارد و اکثر خودرودوستان در جهان این زیرمجموعه را با بی ام و M5 به یاد می‌آورند. عملکرد این زیرشاخه طی چند سال اخیر موجب شده تا طرفداران دوآتشه بی ام و با دیده نفرت به زیرمجموعه M‌ بنگرند و خودروهای جدید این شرکت همچون بی ام و M3‌ و بی ام و M4 به دلیل جلوپنجره‌های فوق بزرگ و وحشتناک از لیست خرید خود برای همیشه خارج کنند. با این وجود و صرف‌نظر از احساسات منفی طرفداران، فروش زیرشاخه بی ام و M‌ در سطح جهان بسیار موفقیت آمیز بوده است.

بی ام و M در سال 2020 میلادی با وجود همه گیری کرونا، 144،218 دستگاه خودرو به فروش رساند که شش درصد نسبت به سال 2019 بیشتر بوده است. زیرشاخه بی ام و M چنین رشد فروشی را ناشی از تلاش همه جانبه برای فائق آمدن بر دوران پر فراز و نشیب همه گیری کرونا اعلام کرده است.

بی ام و X5 M و X6 M‌ دو ستاره پرفروش این شرکت در سال 2020 بودند که آمار فروش فوق‌العاده‌ای را به نام خود ثبت کردند. در رده‌های پایین نیز مشتریان می‌توانستند بی ام و M2 را خریداری کنند که خودرویی اسپرت و دوست داشتنی است. مارکوس فلاسچ ، رئیس هیئت مدیره BMW M GmbH در بیانیه‌ای اظهار کرد: اینکه ما موفق شدیم سال 2020 را با رشد فروش به پایان برسانیم، نشان دهنده اعتبار استراتژی رشدی است که در پیش گرفته‌ایم.

سال 2020 با وجود ضرر و زیان گسترده‌ای که برای خودروسازان به همراه داشت اما با افزایش تقاضا برای خودروهای لوکس و اسپرت در برخی بازارها روبرو بود. از جمله این بازار می‌توان به ایالات متحده، چین، روسیه، کره جنوبی و انگلستان اشاره کرد. بی ام و توانست از طریق تعامل نزدیک با نمایندگی‌های خود در سراسر جهان، سهم قابل توجهی از این رشد فروش را به خود اختصاص دهد. اتومبیل‌های بی ام و اکنون بزرگتر و سنگین‌تر از همیشه هستند اما به لطف تلاش مهندسان این شرکت، تجربه بی نظیری از رانندگی برای مالکان آن‌ها فراهم شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar