خودرو بانک/ تاسيس يک زيرشاخه لوکس و يک زيرشاخه اسپرت، بخشي از روند خودروسازي در کشورهاي صنعتي جهان است و بسياري از برندها همچون مرسدس بنز چنين رويه‌اي را در پيش گرفته‌اند. بي ام و نيز توليد خودروهاي اسپرت خود را به زيرشاخه M‌ سپرده و براي توليد خودروهاي لوکس رولزرويس را خريداري کرده است. حال به نظر مي‌رسد خودروساز فرانسوي پژو نيز علاقه دارد تا زيرشاخه‌اي اسپرت راه‌اندازي کرده و از تمامي خودروهايش نسخه‌اي اسپرت را نيز روانه بازار کند.

اين خبر را ژان فيليپ ايمپاراتو مديرعامل پژو در گفتگو با خبرگزاري بريتانيايي اتواکسپرس بيان کرد. وي افزود در آينده نزديک به ازاي هر مدل پژو، نسخه‌اي اسپرت و هاي پرفورمنس نيز به بازار عرضه خواهد شد. اين کار با عرضه پژو 508 اسپرت آغاز خواهد شد که به صورت رسمي پژو 508 PSE نام گرفته است و نقش قوي‌ترين خودرو جاده‌اي پژو را برعهده خواهد داشت. پژو 508 PSE از ترکيب موتور توربوشارژر 1.6 ليتري به همراه دو موتور الکتريکي استفاده مي‌کند که در مجموع 355 اسب‌بخار قدرت و 520 نيوتن‌متر گشتاور ارائه مي‌کنند. شتاب صفر تا صد پژو 508 PSE حدود 5.2 ثانيه برآورد مي‌شود.

فقط چند روز پس از ادغام دو گروه پژو سيتروئن و فيات کرايسلر تحت عنوان استلانتيس، مدل‌هاي اسپرت پژو روانه بازار خواهند شد. حيات برخي برندهاي ضعيف اين اتحاد همچون کرايسلر و لانچيا تحت ابهام قرار گرفته و مشخص نيست که فعاليت اين دو برند پس از اتحاد پژو سيتروئن و فيات کرايسلر ادامه داشته باشد يا خير اما به نظر مي‌رسد پژو از چنين اتحادي به شدت سود خواهد برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar