ديجياتو/ موتورسيکلت‌هاي برقي هنوز در ابتداي راه هستند و تا زمان تکامل آنها به نظر مي‌رسد بايد چند سال ديگر منتظر بمانيم. با وجود اين گاها برخي شرکت‌هاي گمنام محصولي معرفي مي‌کنند که از مشخصات بسيار خوبي برخوردار است. موتورسيکلت برقي ساندورز متاسايکل (Sondors Metacycle) يکي از اين موارد محسوب مي‌شود که مشخصات فني قابل قبول را با طراحي خاص و قيمت رقابتي ترکيب کرده است.

نيروبخش متاسايکل يک موتور برقي است که در هاب چرخ عقب نصب شده و توانايي توليد 11 اسب بخار قدرت و 108 نيوتن متر گشتاور را دارد. اگر اين ارقام کافي نباشند، امکان سفارش موتور قوي‌تر با 20 اسب بخار قدرت و 270 نيوتن متر گشتاور براي خريداران فراهم شده است. به گفته کمپاني ساندورز، متاسايکل قادر است به نهايت سرعت 130 کيلومتر در ساعت دست پيدا کند.

وظيفه تامين انرژي موتور متاسايکل بر عهده پک باتري 4,000 وات ساعتي گذاشته شده است. طبق اطلاعات رسمي، اين پک تا 129 کيلومتر مسافت نياز به شارژ مجدد ندارد. هر چند اين رقم چندان چشمگير نيست، ولي براي رفت و آمدهاي روزمره شهري، کفايت مي‌کند.

ساندورز متاسايکل با ايستگاه‌هاي شارژ معمولي نيز قابل شارژ است. البته باتري اين موتورسيکلت به صورت جداشونده طراحي شده و مي‌توان آن را در مکان‌هايي بجز ايستگاه شارژ يا پارکينگ شارژ کرد.

از لحاظ جنس بدنه، متاسايکل از فريمي آلومينيومي ساخته شده و تنها 91 کيلوگرم وزن دارد. نکته جالب اينکه اين موتورسيکلت برقي داراي چند محفظه مخصوص حمل لوازم و يک محفظه اختصاصي براي شارژ تلفن‌همراه است.

استارتاپ ساندورز براي محصول زيبا و پاک خود قيمتي برابر با 5 هزار دلار تعيين کرده که رقمي معقول و منطقي است، به ويژه در مقايسه با برخي دوچرخه‌هاي فيبرکربني که از قيمت بالايي برخوردار هستند.

علاقه‌مندان متاسايکل سبز با پيش‌پرداخت 100 دلار مي‌توانند براي خريد آن ثبت نام کنند. بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي ساندورز، تحويل اين موتورسيکلت مدرن و شهري از سه ماهه آخر سال 2021 آغاز خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar