خودروکار/ خريد خودرو به نوعي يک سرمايه گذاري محسوب مي‌شود و نياز به نگهداري و مراقبت دارد و يکي از مواردي که بايد به آن توجه کرد شستشوي خودرو به صورت منظم است.


تميز بودن خودرو نه تنها باعث مي‌شود که رنگ بدنه و خود آن سالم‌تر بماند بلکه باعث زيبايي سطح شهر و ايجاد يک حس خوب در شما مي‌شود. اما مساله اينجا است که چند وقت يک بار بايد خودرو خود را بشوييم؟

همان طور که خودرو نياز به سرويس دوره‌اي و تعويض مايعات و قطعات در زماني مشخص دارد، نياز به شستشوي منظم هم دارد.

اکثر کارشناسان توصيه مي‌کنند کساني که رفت و آمد شهري معمول دارند، به صورت ميانگين دو هفته يک بار خودرو خود را شستشو بدهند.

اما براي کساني که نزديک ساحل زندگي مي‌کنند، واجب است که براي سالم ماندن رنگ بدنه هفته‌اي يک باز خودرو خود را شستشو دهند. نمک حاصل از آب دريا مي‌تواند يکي از مخرب‌ترين عوامل براي رنگ بدنه خودرو باشد.

همچنين اگر به خارج از شهر رفتيد و در جاده‌هاي خاکي و گلي رانندگي کرده‌ايد، بهتر است که هرچه سريع‌تر به کارواش مراجعه کنيد و خودرو را تميز کنيد.


خودرو را در زمستان بيشتر بشوييد
ممکن است فکر کنيد که شستشوي خودرو در فصل زمستان کار بيهوده‌اي است اما بر خلاف تصور عمومي شستشوي خودرو در زمستان و حتي پاييز بسيار واجب‌تر از تابستان است.

اين امر چند دليل دارد. يکي از دلايل آن وارونگي هوا و باران‌هاي اسيدي است. هنگامي که فصل سرما فرا مي‌رسد، وارونگي هوا رخ مي‌دهد و با پديده باران اسيدي مواجه مي‌شويم. هنگامي که باران تمام شود و اين قطرات آب بر روي بدنه تبخير شوند و خشش شوند، مواد به جا مانده از اين باران‌ها در طولاني مدت به خودرو شما صدمه مي‌زند.

دليل ديگر اين که هنگامي که برف مي‌آيد، براي از بين بردن آن ترکيبي از شن و بر بر سطح جاده مي‌ريزند. اين نمک‌ها براي رنگ بدنه خودرو مضر هستند و در صورت کثيف شدن، در اسرع وقت بايد خودرو را بشوييد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar