پدال/ در بخش سدان‌های پرفورمنس به‌واقع ب‌ام‌و M5، مرسدس E63 AMG و آئودی RS6 حکمرانی می‌کنند. البته آئودی سدان نیست اما این نمی‌تواند مانعی برای مقایسهٔ آن با رقبای سنتی‌اش باشد. به همین دلیل حالا کارواو در جدیدترین ویدئوی خود این سه تفنگ‌دار ژرمن که همگی به‌تازگی بروز شده‌اند را به رقابت جذاب دعوت کرده است. البته این رقابت زیر بارش شدید باران برگزار شده و مت واتسون توضیح می‌دهد که به دلیل تدارکات مجبور شده با وجود لغزنده بودن مسیر درگ را برگزار کند.

البته برگزاری درگ در این شرایط هم می‌تواند مزیت‌های خاص خود را داشته باشد زیرا عملکرد خودروهای را روی مسیر خیس و لغزنده به‌خوبی نشان می‌دهد. در این شرایط، مهم‌ترین موضوع انتقال بدون مشکل قدرت به زمین است که از این نظر آئودی و سامانهٔ چهارچرخ محرک کواتروی آن بهتر عمل می‌کند زیرا علیرغم قدرت کمتر و وزن بیشتر می‌تواند در درگ‌های اول رقبای هم‌وطن را مغلوب کند؛ اما این رقابت صرفاً به درگ‌های ایستاده محدود نمی‌شود و مسابقه‌های رولینگ هم وجود دارد.

در رولینگ شاهد رقابت تنگاتنگی بین M5 کامپتیشن و E63 S هستیم اما نهایتاً با انجام چند تغییر در زمان‌بندی تعویض دنده، این مرسدس بود که بهتر عمل کرد و رقیب باواریایی را پشت سر گذاشت. استیشن آئودی هم در اینجا فقط نظاره‌گر بود و جلو افتادن رقبا را تماشا می‌کرد. آخرین رقابتی که بین این سه خودرو برگزار شد هم آزمایش ترمز بود که می‌توانید نتیجهٔ آن‌را در ویدئوی زیر مشاهده کنید. این ویدئو نشان می‌دهد که در مسابقات ماشینی فقط اعداد مهم نیستند، خصوصاً در درگ که عوامل زیادی می‌تواند روی نتیجه تأثیرگذار باشد.

مشخصات فنی

آئودی RS6

ب‌ام‌و M5 کامپتیشن

مرسدس E63 S

پیشرانه۴.۰ لیتری V8۴.۴ لیتری V8۴.۰ لیتری V8
تنفستوئین توربوتوئین توربوتوئین توربو
قدرت۶۰۰ اسب بخار۶۲۵ اسب بخار۶۱۲ اسب بخار
گشتاور۸۰۰ نیوتن متر۷۵۰ نیوتن متر۸۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک۸ سرعته اتوماتیک۹ سرعته اتوماتیک
محور محرکچهارچرخچهارچرخچهارچرخ
وزن۲۰۷۵ کیلوگرم۱۹۴۰ کیلوگرم۱۹۹۰ کیلوگرم
قیمت۹۵,۴۴۰ پوند۱۰۲,۳۲۵ پوند۹۹,۴۹۵ پوند

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar