پدال/ همهٔ ما میدانیم که مک‌لارن سنا برای پیست ساخته شده است. این هایپرکار میلیون دلاری با برخورداری از ۸۰۰ اسب بخار قدرت که از پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو بیرون می‌آید به همراه قطعات خاص آئرودینامیکی، استاد بلعیدن پیچ‌ها و ثبت لپ تایم‌های چشمگیر است. بااین‌حال این بدان معنا نیست که سنا در مسابقات درگ نمی‌تواند خوب باشد زیرا در بزرگ‌ترین درگ سال ۲۰۱۹ که توسط موتورترند بین دوازده خودروی اسپرت برگزار شد، این هایپرکار مک‌لارن ظرف ۱۰.۰۸ ثانیه از خط پایان عبور کرد پیروز آن رقابت شد؛ بنابراین، چه خودرویی در یک مسابقهٔ درگ می‌تواند همراه مناسبی برای سنا باشد؟ پاسخ یک مک‌لارن دیگر است.

این خودرو مک‌لارن ۷۶۵LT است که در جدیدترین ویدئوی درگ‌تایمز در برابر سنا قرار گرفته است. در این رقابت که در پیست بین‌المللی فلوریدا برگزار شده است، سنا با لاستیک‌های کارخانه‌ای پیرلی P Zero تروفئو R حضور دارد اما ۷۶۵LT از لاستیک‌های تویو R888R استفاده می‌کند. روی کاغذ هردو خودرو تقریباً در یک سطح قرار دارند زیرا انتقال نیرو در هردو توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه صورت می‌گیرد، هردو محرک عقب هستند و وزن آن‌ها هم تقریباً یکسان است اما دراین‌بین سنا ۳۵ اسب بخار قدرت بیشتری دارد.

بنابراین با این شرایط مطمئناً فکر می‌کنید شاهد درگ نزدیکی خواهیم بود اما روی پیست هرگز چنین چیزی را نخواهید دید زیرا در هر سه درگی که در اینجا برگزار شد، ۷۶۵LT کاملاً سنا را نابود کرد. آیا لاستیک‌های مک‌لارن لانگ‌تیل در این نتیجه تأثیر داشتند یا مشکل از راننده بود؟ پاسخ این سؤالات را نمی‌دانیم اما درگ‌تایمز در انتهای همین ویدئو وعدهٔ برگزاری نبرد سخت و هیجان‌انگیزی میان ۷۶۵LT و پورشه ۹۱۱ توربو S و همین‌طور دوج چلنجر دیمن را داده است که احتمالاً ویدئوی این درگ‌ها در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar