پدال/ احتمالاً همه شما عزیزان می‌دانید که همه‌گیری کرونا چه تأثیرات مخربی روی کل دنیا گذاشته است. کرونا تنها یک بحران برای سلامتی بشر نیست بلکه روی اقتصاد نیز تأثیر زیادی گذاشته و فرایندهای ساخت و تولید و فروش به خاطر حمل‌ونقل محدود شده تحت تأثیر قرار گرفته است. این یک تأثیر دومینو وار بوده و صنایع مهم و اساسی همچون صنعت خودرو از کرونا ضربات جبران‌ناپذیری دریافت کرده‌اند.

یکی از این صنایع صنعت لاستیک است. با تعطیلی کارخانه‌ها در سال پیش تأمین لاستیک کمتر از حد ایده آل بوده است و اگرچه برخی افراد خواهند گفت این صنعت مقیاس بزرگی دارد اما لاستیک‌هایی که محبوبیت بیشتری دارند به خاطر شروع به کار دوباره کارخانه‌ها خیلی تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند اما لاستیک‌هایی که بازار محدودی دارند با مشکلاتی روبرو شده‌اند.

یکی از خودروهایی که تحت تأثیر این قضیه قرار گرفته شورولت کوروت C7 به ویژه مدل‌های Z06، گرند اسپورت و ZR1 است. گفته می‌شود تأمین لاستیک‌های عقب این مدل‌ها در حال حاضر کمتر از نیاز بوده و تنها لاستیک میشلین پایلوت اسپورت AS3+ در بازار موجود است. حتی لاستیک‌های برندهایی همچون برجیستون و کانتیننتال نیز در مغازه‌ها موجود نیستند.

شایان ذکر است تمامی مدل‌های کوروت C7 Z06، گرند اسپورت و ZR1 از لاستیک‌های عقب با سایز ۳۳۵-۲۵-۲۰ استفاده می‌کنند که خب سایز معمول لاستیک نیست. در مقابل باید گفت مدل پایه C7 استینگری دارای لاستیک ۲۸۵-۳۰-۲۰ در عقب می‌باشد.

اگرچه تولید دوباره لاستیک‌ها شروع شده اما واضح است که کمپانی‌ها تولید لاستیک‌هایی با محبوبیت بیشتر و سایزهای معمول را در اولویت خود قرار داده‌اند.

البته گفته می‌شود تولید لاستیک‌هایی با ابعاد مناسب کوروت نسل هفتم نیز به زودی از سر گرفته خواهد شد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar