باشگاه خبرنگاران/ مشخصات فني خودرو جيلي EC7 و ام‌جي 350 در اين گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانيد خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
 
يکي از مقايسه‌هاي خودرويي پر مخاطب بازار، جيلي EC7 با ام‌جي 350 است. تا چندين سال پيش خريد خودرو کاري آسان به‌شمار مي‌آمد، اما پيشرفت اين صنعت که با آمدن مدل‌هاي گوناگون در سگمنت‌هاي مختلف همراه شد، کار خريد و انتخاب را براي خريداران کمي دشوار کرد. امکانات رفاهي فراوان، طراحي‌هاي متفاوت و مشخصات فني گوناگون، پارامتر‌هايي است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار ترديد کند.

معرفي جيلي EC7:
جيلي EC7، خودرويي چيني است که در سال ۲۰۰۹ طراحي شد و در آن از يک موتور ۴ سيلندر با ۱۶ سوپاپ و سيستم تنفس طبيعي استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۱۷۹۲ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۱۳۸ اسب بخار در ۶۰۰۰ و ۲۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۱۷۲ نيوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقيقه است.


در سيستم حرکتي جيلي EC7 از يک جعبه دنده ۶ دنده اتوماتيک و ۵ دنده دستي استفاده شده که انتقال نيروي آن به کمک ديفرانسيل جلو انجام مي‌گيرد. جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۸۵ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۲ ثانيه است.


مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۷.۲ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۵۰ ليتر است. اين يعني شما در مسافت‌هاي طولاني نياز به توقف مکرر نداريد و مي‌توانيد از مصرف سوخت آن نهايت لذت را ببريد.


معرفي ام‌جي 350:
ام‌جي ۳۵۰، خودرويي چيني است که در آن از يک موتور ۴ سيلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۱۴۹۸ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۱۰۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۱۳۵ نيوتن متر در ۴۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقيقه است.


در سيستم حرکتي ام‌جي ۳۵۰ از يک جعبه دنده ۴ دنده اتوماتيک استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۰ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۱ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۶.۴ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۵۵ ليتر است.


اين خودرو مجهز به استاندارد آلايندگي يورو ۵، شيشه‌هاي رنگي، چراغ‌هاي مه شکن جلو و عقب، نمايشگر ميزان باد چرخ‌ها (TPMS)، فرمان هيدروليک با قابليت سفت شدن در سرعت بالا، سيستم تهويه مطبوع اتوماتيک به همراه فيلتر تصفيه هواي داخل کابين، داراي سانروف دو حالته مجهز به سيستم بسته شدن خودکار بعد از پارک خودرو، تنظيم الکترونيکي صندلي راننده در ۶ جهت، سيستم تعليق جلو H-bar,McPherson درعقب است.

خودرو
جيلي EC7ام‌جي 350
کشور سازنده
چين
چين
سال (طراحي)
20092012
موتور
4 سيلندر 16 سوپاپه4 سيلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1792سي سي1498سي سي
حداکثر قدرت
138 اسب بخار در 6200 دور در دقيقه107 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور
172 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه135 نيوتن متر در 4500 دور در دقيقه
جعبه دنده
6 دنده اتوماتيک - 5 دنده دستي4 دنده اتوماتيک
شتاب 0 تا 100
12 ثانيه11 ثانيه
حداکثر سرعت
185 کيلومتر در ساعت170 کيلومتر در ساعت
وزن
1280 کيلوگرم1360 کيلوگرم
اندازه (ميليمتر)
4635 طول - 1789 عرض - 1470 ارتفاع4521 طول - 1788 عرض - 1492 ارتفاع
فاصله بين دو محور
2650 ميليمتر2650 ميليمتر
مصرف سوخت ترکيبي
7.2 ليتر در هر صد کيلومتر6.4 ليتر در هر صد کيلومتر
حجم باک
50 ليتر55 ليتر
استاندارد آلايندگي
يورو 4يورو 4
ترمز و پايداري
ديسکي خنک شونده - ABS - EBDديسک ترمز خنک شونده چرخهاي جلو و عقب مجهز به سيستم جداکننده لنت ها از ديسک (LDC) - توزيع الکترونيکي نيروي ترمز EBD - ترمز ضد قفل ABS - ترمز کمکي BA - سيستم پايداري خودرو بر سر پيچ ها CBC
کيسه هوا
کيسه هواي سرنشينان جلو - کيسه هواي جانبي و پرده‌ايمجهز به 6 کيسه هواي ايمني
سيستم صوتي
سيستم نويگيشن صوتي به همراه پخش DVD با صفحه نمايش 6.5 اينچيتنظيم اتوماتيک صداي ضبط صوت با توجه به سرعت حرکت خودرو - سيستم صوتي مجهز به نرم افزار تبديل متن به گفتار (TTS) و داراي حافظه مجازي جهت - ذخيره موسيقي (قابل افزايش تا 512 مگابايت) - بلوتوث جهت مکالمات تلفني - سيستم صوتي XBM مجهزبه 8 بلند گوي Hi-fi با قابليت پخش MP3، WMA و DVD - مجهز به سيستم ناوبري GPS و Navigation با صفحه نمايشگر اطلاعات 7HD

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar